Beats Çalışanları ve Apple’a Transferleri

0
920

earnings1

Apple, Beats Electronics’in satın alımı için belirli komisyonlardan gereken izinlerin alınmasını bekliyor, satın alım işleminin de bu çeyreğin sonunda tamamlanmasını planlıyor. Diğer bir yandan da Beats çalışanlarının Apple’a transferleri üzerinde çalışıyor. Apple’dan yöneticiler, bazı çalışan gruplarının Apple’da belirli pozisyonlara aktarılacağı ve bazı çalışanların ise bu geçişte yer almayacağını belirtmek için Kaliforniya’nın güneyinde bulunan Beats Electronics ofislerini geçen hafta ve bu hafta ziyaret ettiler.

Beats ürünlerinin geliştirilmesi ve tasarlanmasından sorumlu çalışanlara Apple’da belirli iş pozisyonları ayarlandığı ve bu çalışanların bazılarının Cupertino ofislerinde çalışacağı bildirildi. Apple’ın ayrıca Santa Monica’da ki Beats ofislerini açık tutacağı ama Beats Music’den sorumlu bazı mühendislerin Santa Monica dışında işlerini devam ettirecekleri belirtiliyor. Ayrıca Beats’in satın alımından sonra Tim Cook’un, Apple çalışanlarına gönderdiği bir mailde Beats’de ki donanımdan sorumlu çalışanların Phil Schiller yönetiminde çalışacağını bahsetmişti.

Beats’de çalışan bazı çalışanlar ise çok şanslı değiller. Teknik destek, finans bölümü ve insan kaynaklarının çoğunun dağıtıldığı; bazılarının geçen haftalarda işten çıkarıldığı, bazılarının Ocak 2015’e kadar çalıştırılacağı ve küçük bir kısımın ise transfer edilerek Apple’da çalışacağı raporda belirtiliyor. Apple ayrıca Beats çalışanları için özel bir telefon hattı kurdu ve çalışanların işten çıkarma tazminatları veya transferler gibi merak ettikleri konularda bilgi almak için Apple İnsan Kaynakları’na ulaşabilmelerini sağlıyor.

Çalışanların transferi dışında Apple’ın, Beats Music’te kullanılan teknolojileri iTunes altyapısına entegre etmeye başladı. Kaynaklara göre, Beats Music’te kullanılan teknolojiler Apple’ın serverlarında kullandığı altyapı ile pek uyumlu değil ve bu yüzden Beats Music’te kullanılan bazı kısımlar yakın zamanda silbaştan oluşturulmak zorunda kalınabilir.

Beats kurucuları Jimmy Iovine ve Dr. Dre’nin görevleri tam belirli olmasada Apple’da çalışacağı biliniyor. Daha önce Apple’da çalışacağı belirsiz olan Beats Ürün Oluşumundan Sorumlu Kıdemli Yöneticisi Trent Reznor ve Beats Music CEO’su Ian Rogers’ın da Apple’a transfer olacağı kaynaklar tarafından bildirildi. Bakalım süreç nasıl ilerleyecek…

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments