16 GB iPhone 6s ve Yeni Apple Watch Kayışları

iPhone 3G’den günümüze kadar satışa çıkan her iPhone’da 16GB hafıza, başlangıç seviyesi oldu. Artık çoğu kullanıcı için yetersiz olan bu kapasite, iPhone 6s’in de başlangıç seviyesi olacak gibi görünüyor.

Özellikle 4K video kaydı yapabileceğine ilişkin söylentiler varken 16GB hafıza seçeneğini hala başlangıç seviyesinde tutmak ne kadar mantıklı bir karar bunu tartışmak gerekiyor.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin, 7000 serisi aluminyum ile güçlendirilmiş gövde içinde Force Touch, 4K video kaydı yapabilen 12MP arka kamera, geliştirilmiş yeni ön kamera, A9 işlemci, 2GB Ram özellikleri ile tanıtılması bekleniyor. Söylentiler gerçek çıkarsa gümüş, altın ve uzay grisi renk seçeneklerinin yanına rose gold da eklenecek. Yeni modellerin satışının ise 18 Eylül’de başlayacağı konuşuluyor.

9 Eylül’de gerçekleşecek olan Apple etkinliğinde, yeni Apple Watch Spor kayış renkleri de tanıtılabilir. Muhtemelen bu yılın başlarında Jony Ive’ın özel bir Apple Watch etkinliğinde küçük bir grup ile paylaştığı renklerden bazıları, yeni seçenekler olarak karşımıza çıkacak.

Ekran Resmi 2015-09-02 21.47.48

Renklerin neler olacağı bilgisi henüz ulaşmadı fakat etkinlikte yaşanabilecek her konu hakkında elimize ulaşan bilgileri en hızlı şekilde paylaşmaya devam edeceğiz.

Etkinliğin bu sefer de canlı yayınlanacağını hatırlatalım. Etkinlik sadece Apple kullanıcılarına özel olmayacak. Daha önce sadece Apple cihazları ile takip edilebilen etkinlik ilk kez Windows PC kullanıcıları tarafından da Apple web sitesinden izlenebilecek.

 

Tagged With: , ,