Analiste Göre iPhone 5C’de Siri Olmayacak

-

Piper Jafffray analisti Gene Munster, yatırımcılar için Apple’ın sonbaharda tanıtmayı planladığı iPhone 5C ve yılın geri kalanı ile ilgili yeni bir araştırma raporu yayınladı.

Munster’in notlarında iPhone 5C’de, Apple’ın akıllı kişisel asistanı, Siri olmayacağı belirtiliyor. iPhone 5C (bir diğer adıyla ucuz iPhone) iPhone 4S’in yerini alacak ve Munster düşük maliyetli iPhone’un kontratsız olarak 300$‘dan satılacağını tahmin ediyor.

Telefon piyasadaki iPhonelardan biraz daha ucuz olacak; 4-inç ekrana ve iPhone 5/5S karması donanım ile piyasaya çıkacak. iPhone 3GS ve iPhone 4’de gibi iPhone 5C kullanıcılarınında Siri’yi kullanamayacağını düşünüyoruz.

iPhone 5C’nin iPhone 4S’in yerini almasına rağmen Apple’ın 5Cler için destek sağlamaması garip…

apples-low-cost-iphone-is-going-to-be-called-the-iphone-5c

Munster, iPhone 5S’de Home tuşuna eklenmiş parmak izi okuyucu bilgisini dopruladı ancak bu özelliğin sadece kimlik doğrulama ile sınırlı olacağını belirtti.

Parmak izi okuyucunun parola ile giriş yapma özelliğinin yerini almasını bekliyoruz. İleriki zamanlarda parmak izi okuyucu özelliğinin güvenli ödemeler içinde kullanılacağını – uygun yazılımlar yazılacağını tahmin ediyorum.

iPhone 5S, daha büyük hafıza, A7 çip ve daha uzun pil ömrü ile tanıtılması bekleniyor. Munster’in bir önceki raporlarında iPhone 5 üretiminin ucuz iPhone ve iPhone 5S lansmanından sonra duracağını belirtiyordu.

Munster’de Ekim ayında yeni nesil iPad ve iPad Mini’nin tanıtılacağı bilgisini doğruluyor ve diğer ürünler ile ilgili tahminlerinden bahsediyor.

Apple uzun zamandır televizyon üretme fikrinde bahsediyor. Munster’e göre Apple, %70 ihtimalle televizyonunu 2013 sonuna kadar tanıtacak ve 2014’ün ilk çeyreğinde satışına başlayacak.

Son olarakta, Munster büyük ekranlı iPhone’un ve iWatch’ın 2014’ün ortalarına doğru tanıtılacağına inanıyor.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek...

13 inç MacBook Pro Yenilendi

Apple, 13 ink boyutlu MacBook Pro modelini yeni Magic Keyboard ve yeni teknik özelliklerle güncelledi. Fiziksel ESC tuşu, ters T şeklindeki yön...

Mac’te PDF Dokümanı Nasıl İmzalanır?

Apple, macOS Lion (10.7) ile birlikte PDF dokümanlara veya farklı biçimlerdeki görsellere kendi imzamızı ekleyebilmek için şık bir metod ekledi. Prosedür zamanla...

Classic Porsche’lere CarPlay Desteği

Porsche, klasik modelleri ile uyumlu Apple CarPlay destekli ses sistemlerini satışa sundu. CarPlay Radios adlı ürünler neredeyse 60'lı yılların modellerinden 2000'li yılların araçlarına...

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı, iOS için "Hayat Eve Sığar" adlı uygulamayı AppStore üzerinden yayınladı. Yeni tip korona virüsün yol açtığı COVID-19 hastalık ve salgın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.