Analiste Göre iPhone 5C’de Siri Olmayacak

-

Piper Jafffray analisti Gene Munster, yatırımcılar için Apple’ın sonbaharda tanıtmayı planladığı iPhone 5C ve yılın geri kalanı ile ilgili yeni bir araştırma raporu yayınladı.

Munster’in notlarında iPhone 5C’de, Apple’ın akıllı kişisel asistanı, Siri olmayacağı belirtiliyor. iPhone 5C (bir diğer adıyla ucuz iPhone) iPhone 4S’in yerini alacak ve Munster düşük maliyetli iPhone’un kontratsız olarak 300$‘dan satılacağını tahmin ediyor.

Telefon piyasadaki iPhonelardan biraz daha ucuz olacak; 4-inç ekrana ve iPhone 5/5S karması donanım ile piyasaya çıkacak. iPhone 3GS ve iPhone 4’de gibi iPhone 5C kullanıcılarınında Siri’yi kullanamayacağını düşünüyoruz.

iPhone 5C’nin iPhone 4S’in yerini almasına rağmen Apple’ın 5Cler için destek sağlamaması garip…

apples-low-cost-iphone-is-going-to-be-called-the-iphone-5c

Munster, iPhone 5S’de Home tuşuna eklenmiş parmak izi okuyucu bilgisini dopruladı ancak bu özelliğin sadece kimlik doğrulama ile sınırlı olacağını belirtti.

Parmak izi okuyucunun parola ile giriş yapma özelliğinin yerini almasını bekliyoruz. İleriki zamanlarda parmak izi okuyucu özelliğinin güvenli ödemeler içinde kullanılacağını – uygun yazılımlar yazılacağını tahmin ediyorum.

iPhone 5S, daha büyük hafıza, A7 çip ve daha uzun pil ömrü ile tanıtılması bekleniyor. Munster’in bir önceki raporlarında iPhone 5 üretiminin ucuz iPhone ve iPhone 5S lansmanından sonra duracağını belirtiyordu.

Munster’de Ekim ayında yeni nesil iPad ve iPad Mini’nin tanıtılacağı bilgisini doğruluyor ve diğer ürünler ile ilgili tahminlerinden bahsediyor.

Apple uzun zamandır televizyon üretme fikrinde bahsediyor. Munster’e göre Apple, %70 ihtimalle televizyonunu 2013 sonuna kadar tanıtacak ve 2014’ün ilk çeyreğinde satışına başlayacak.

Son olarakta, Munster büyük ekranlı iPhone’un ve iWatch’ın 2014’ün ortalarına doğru tanıtılacağına inanıyor.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.