Analiste Göre iPhone 5C’de Siri Olmayacak

Piper Jafffray analisti Gene Munster, yatırımcılar için Apple’ın sonbaharda tanıtmayı planladığı iPhone 5C ve yılın geri kalanı ile ilgili yeni bir araştırma raporu yayınladı.

Munster’in notlarında iPhone 5C’de, Apple’ın akıllı kişisel asistanı, Siri olmayacağı belirtiliyor. iPhone 5C (bir diğer adıyla ucuz iPhone) iPhone 4S’in yerini alacak ve Munster düşük maliyetli iPhone’un kontratsız olarak 300$‘dan satılacağını tahmin ediyor.

Telefon piyasadaki iPhonelardan biraz daha ucuz olacak; 4-inç ekrana ve iPhone 5/5S karması donanım ile piyasaya çıkacak. iPhone 3GS ve iPhone 4’de gibi iPhone 5C kullanıcılarınında Siri’yi kullanamayacağını düşünüyoruz.

iPhone 5C’nin iPhone 4S’in yerini almasına rağmen Apple’ın 5Cler için destek sağlamaması garip…

apples-low-cost-iphone-is-going-to-be-called-the-iphone-5c

Munster, iPhone 5S’de Home tuşuna eklenmiş parmak izi okuyucu bilgisini dopruladı ancak bu özelliğin sadece kimlik doğrulama ile sınırlı olacağını belirtti.

Parmak izi okuyucunun parola ile giriş yapma özelliğinin yerini almasını bekliyoruz. İleriki zamanlarda parmak izi okuyucu özelliğinin güvenli ödemeler içinde kullanılacağını – uygun yazılımlar yazılacağını tahmin ediyorum.

iPhone 5S, daha büyük hafıza, A7 çip ve daha uzun pil ömrü ile tanıtılması bekleniyor. Munster’in bir önceki raporlarında iPhone 5 üretiminin ucuz iPhone ve iPhone 5S lansmanından sonra duracağını belirtiyordu.

Munster’de Ekim ayında yeni nesil iPad ve iPad Mini’nin tanıtılacağı bilgisini doğruluyor ve diğer ürünler ile ilgili tahminlerinden bahsediyor.

Apple uzun zamandır televizyon üretme fikrinde bahsediyor. Munster’e göre Apple, %70 ihtimalle televizyonunu 2013 sonuna kadar tanıtacak ve 2014’ün ilk çeyreğinde satışına başlayacak.

Son olarakta, Munster büyük ekranlı iPhone’un ve iWatch’ın 2014’ün ortalarına doğru tanıtılacağına inanıyor.

Tagged With: , , , , , , , ,