Apple, 13″ Retina Ekranlı Yeni MacBook Pro’yu tanıttı

-

Beklendiği gibi, Apple bugün yapılan etkinlikte 13″ Retina Ekranlı yeni MacBook Pro modelini tanıttı. 2560 X 1600 gibi inanılmaz bir çözünürlük vaadediyor. Ekran boyutunun 13.3″ olduğunu düşündüğümüzde bu rakamlar daha çok anlam kazanıyor. Etkinlikte Phil Schiller’ın “Dünyanın en yüksek çözünürlüklü 2. dizüstü bilgisayarı” esprisi anlamlıydı. 15″ Retina Ekranlı MacBook Pro’ya henüz yaklaşabilen olmadı.

Yeni MacBook Pro, optik sürücünün de ortadan kalkmasıyla %20 daha ince ve çok daha hafif. Ölçüler şu şekilde;

  • Yükseklik: 0.75 inch (1.9 cm)
  • Genişlik: 12.35 inch (31.4 cm)
  • Derinlik: 8.62 inch (21.9 cm)
  • Ağırlık: 3.57 pound (1.62 kg)

 

13″ Retina Ekranlı MacBook Pro,  Standart SSD, Çift çekirdekli yeni nesil Ivy Bridge (i5-i7) işlemci ve Intel HD 4000 ile birlikte satışa sunuluyor. SSD flash depolama alanı 768 GB’a kadar konfigüre edilebilen sistem orta seviye pek çok dizüstü bilgisayardan daha iyi.

128 GB SSD, 8 GB Ramli i5 giriş seviyesi modelin fiyatı $1699 ve bugünden itibaren satışa sunuluyor.

Apple’ın resmi sayfası da renklendi. Ürünün detaylarını http://www.apple.com/macbook-pro/specs-retina/ adresinde bulabilirsiniz.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

5 YORUMLAR

  1. ben de almayı çok istiyorum özellikle 15 inc modelinde harici ekran kartı olması ve tabiki retina ekran olması bana heyecan veriyor.ama fiyatlar çok yüksek alamıyoruz malesef, düşecekte görünmüyor.. 13 inc modelini tercih etmem çünkü sadece retina ekran var diğer özellikleri macbook air a yakın (işlemci, boyut vb.) ..fiyatların yüksek olması beni haziran ayında macbook air 2012, 13 inc modelini almaya itti şuan kullanıyorum çok memnunum :)

  2. Sitenizi düzenli takip ediyorum..Apple içerikl türkçe site malumunuz sınırlı.Ama kantarın topuzunu kaçırmamak gerek..Tim Cook maps uygulamsı için özür dileyebilirken sizlerdeen de ürün tanıtımlarında negatif olabilecek özellikler ile alakalı açık yorumlar beklemekteyiz..Anandtech vb. gibi tarafsız kalabilen siteler Mack book 13 with RB için en büyük handikapın ekran kartı olduğunu ifade etti..HD 4000 sizcede düşük kalmadı mı? Bu soruyu bir apple kullanıcısı olarak soruyorum..

    Sağlıcakla kalınız..

    • Elbette “Pro” olarak anılan bir ürüne HD4000 hafif kalıyor. Bu durumu değerlendirebilmek için aslında biraz daha geriye bakmak gerekiyor. Kişisel olarak 13″ MacBook’u hiçbir zaman Pro sınıfında göremedim. Zaten adı da düne kadar MacBook idi. Tespitiniz çok doğru. Apple bu ürünü ya Pro sınıfında anmayacaktı ya da layık olduğu harici ekran kartını modele dahil etmeliydi. Sanıldığından daha karışık bir konu olduğu için burada özet geçmek istemiyorum. 13″ MacBook Air ve 13″ MacBook Pro ayrımını ayrı bir yazı ile inceleyeceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.