Apple, Chomp’u Satın Aldı

Son zamanlar insanların hayatlarını kolaylaştırmak için sayısız uygulama üretiliyor. Milyonlarca kullanıcısı olan mobil uygulamaları da geliştirmek bu zamanın en gözde işlerinden biri.  Ama en büyük sorunlardan biri yaptığımız yazılımların kullanıcılar tarafından beğenilip indirilmesidir.

Uygulamaları kolay bulmak için Chomp adlı internet sitesi kullanılıyor. Önceden serbest bir site olan Chomp, Apple’ın süperiz bir hamlesi ile Apple adı altına geçti. Yeni bir iPhone ya da iPad alan bir kişinin ilk soracağı soru “Akıllı telefonuma hangi uygulamayı yüklesem?”   sorusuna cevap veren Chomp’a bugüne kadar toplam 2,5 milyon dolar yatırım yapıldı. Apple’ın Chomp’u neden aldığı halen bir sır olarak duruyor. Ama aklıma gelen ilk şeylerden biri Android Market gibi iTunes üzerinden indirmek yerine internet üstünden hemen telefonuna aktarmak olabilir ama.

Antlaşmanın daha yeni yapıldığına rağmen Chomp da çalışan kişilerin yarısı Apple’a taşındı. Apple bu çalışmasını geciktirmemek için bir gün bile kaybetmemeyi planlıyor.

Yalnız işin garip tarafı Chomp, Android uygulamalarını da içinde barındıran bir site. Yakında Apple bu konu ile ilgili bir basın açıklaması yapar. Belki Chomp’u neden aldığınıda burada açıklarlar.

Tagged With: , ,