Apple EasyPay Türkiye’de

Apple’ın, Apple Pay’den önce mağazalarında kullandığı EasyPay ödeme sistemi artık Türkiye’de!

Apple EasyPayApple mağazalarındaki ürünleri kendi kendinize satın almanıza olanak sağlayan bu sistemi kullanmaya başlamak için Apple Store’un kablosuz internet ağına bağlıyken Apple Store uygulamasını açmak yeterli. Uygulama size ana ekrandayken EasyPay ile alışveriş yapmak için bir bağlantı sunuyor. iOS cihazınızın kamerası ile ürünün barkodunu okutmak ve Apple ID’nizin şifresi veya Touch ID ile parmak izinizi okutup ürüne saniyeler içinde sahip olabilmek mümkün.

Kimse size ne yaptığınızı sormuyor. Dilerseniz çalışanlardan bir poşet isteyip mağazadan çıkabilirsiniz. Bazı Apple Store müdavimleri zaten poşetlerin yerini biliyor ve onu da kendileri alıyorlar :)

Sistem alışverişinizi mağazayı gözlem altında tutan çalışanlara bildiriyor ve ürünü o anda mağaza stoklarından düşürüyor. Faturanız alışverişin hemen sonunda cihazınıza geliyor. Oldukça pratik ve hızlı olan bu ödeme yöntemini bugünden itibaren Apple Store Zorlu Center ve Akasya Apple Store mağazalarında kullanmaya başlayabilirsiniz. Darısı Apple Pay’in başına…

 

Tagged With: , , , ,