Apple’ in sizde nasıl bir imajı var ?

Yeni bir urun çıktığı zaman neden alma derler, özellikle bunu  arabalar için söylerler.

Pek yakın zamanda Apple ürünleri içinde bu böyle olacak, her yeni bir urun piyasa sürdüklerinde illaki bir değişim  bir ariza yada hata haberi internette yada haberlerde beliriyor

Bu intiba yavaş yavaş Apple ürünleri üzerinde çökmeye başladı.

Her bir yeni urun çıktığında illaki bir kaç geri çağırma yada müşteri şikâyeti seklide haberlerde okuyoruz yada duyuyoruz.

Bu nu yasayanlar peki ? onlar ne düşünüyor.

Ürünlerdeki değişimi birebire yasamış biri olarak, size o ilk dakikaları aktarmak istiyorum.

Kutuyu acıyorsunuz o muhteşem koku burnun deliklerinizde dolaşırken, acili butonunuza basıyorsunuz , kurulumu yapıyorsunuz, ilk yüklemeyi takiben bir siyah ekran yada ekranda gökkuşağı gibi görünen renkler.

Apple store’da bilgisayarını nazikçe alan masun müşteri bir anda , müşteri temsilcisini yada mağaza müdürünü yiyebilecek şekilde canileşerek mağazaya doğru yol alıyorsunuz. Kadir inan irin kötülere attığı bir nağra edasında tam mağaza müdürünü yiyecekken. Sinirli müşteri müşterileri yatıştırmak için klasik müzik dinleten telefon operatörleri gibi, bir beyefendi beliriyor sinirleri alinmiş peygamber sabrı yüklenmiş , bilgisayarınızı alıyor ve içeriden hemen yenisini getiriyor ayni zamanda çokça özür  diliyor. Bunu gün içinde bir kaç tekrarlıyorsunuz

Bir markanın en büyük serveti, müşterilerinin akıllarında kalan itibaridir.

Peki bu hata neden kaynaklanıyor ?

Apple aslında bir bilgisayar üreticisi değil , bir tasarım firması ve yasanan kusurlarin burdan kaynakladigini dusunuyorum.

 

 

Tagged With: