Apple, iPad Mini’nin seri üretimine başladı

-

Apple’ın yeni, ucuz ve daha küçük iPad versiyonu ile ilgili bir bilgi de The Wall Street Journal’dan geldi. Yayınlanan makalede Apple’ın basında iPad Mini olarak anılan yeni cihazının seri üretime başladığına değiniliyor. Yeni modelin mevcut iPad’den daha küçük (7,85″) boyutlu bir ekran ve daha düşük ekran çözünürlüğüne (1024×768) sahip olması bekleniyor.

TWSJ’nin haberinden önce Elma Dergisi’nde Dedikodu: iPad mini üretimi başladı başlıklı bir yazı ile konuya değinmiştik. Konu ile ilgili üreticilerden bilgi alan çeşitli kaynaklara göre yeni iPad Mini’nin Ekim ayında (söylentilere göre 10 Ekim) tanıtılması ve yakın bir tarihte de raflardaki yerini alması bekleniyor.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

3 YORUMLAR

  1. Apple bundan çok para kazanabilir ama benim için hayal kırıklığından başka bir şey değil. Apple’ı farklı kılan az ürünle çok iş yapmaktı iPad hala aynı iPad iPhone hala aynı iPhone iPod hala aynı iPod ama ekran boyutları can sıkıcı. Uygulama konusunda sorun çıkma ihtimali çok yüksek.

  2. Bunun ekran cozunurlugunun ipad 2 ile ayni olmasi mantikli geliyor bana ,uygulamalarda sorun cikmamasi için. Ayrica bu boyut için retina kasmaya gerek yok maliyeti artirir.

    Yanliz son gordugum sizinti kasa fotolarinda yan çerçevelerin kalınlığını azaltmışlar (portre modunda tutarken) boyle olursa istemsiz dokunmalar olabilir cihazi tutarken , umarim boyle bir hata yapmazlar.

  3. Benim fikrime göre de çok gereksiz bir hamle. Hali hazırda tablet piyasasının %98’ini kontrol ediyorsun. Yani veriler bunu gösteriyor ve üründe çeşitliliğe gidiyorsun. Eldekinin geliştirilmesi daha mantıklı olurdu. Gerçi Apple’ın bu mini iPad’e efor sarfettiğini de düşünmüyorum zira boyut dışında bir yenilik yok sanırım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.