apple-update - Elma Dergisi Türkiye

Apple, OS X 10.9.2’yi Yayınladı

Apple, geçen Cuma günü yayınladığı iOS 7.0.6 güncellemesinden sonra OS X 10.9.2 güncellemesini Mac kullanıcıları için yayınladı.

Güncelleme ile birkaç haftadır dedikodusu dolaşan sesli FaceTime araması da iOS 7’den sonra OS X Mavericks’e de gelmiş oldu.

1

2

Arama sırasında arama bekletme özelliği ve en çok hoşuma giden tek tek gönderenlerden gelen mesajları engelleyebilmesi özelliği de güncellemenin getirdiği yeniliklerden bazıları.

Yenilikler haricinde aşağıdaki listede belirtilmese de iOS 7.0.6’nın da çıkış amacı olan SSL güvenlik yaması bu güncelleme içinde de bulunuyor.

Ekran Resmi 2014-02-25 20.17.00

Güncelleme tüm Mavericks kullanıcılarına öneriliyor ve 400 küsür MB boyutlu güncelleme yeniden başlatmayı gerekli kılıyor. Mac App Store’daki güncelleme sekmesinden ya da Elma Menüsü’ndeki “Yazılım güncelleme” seçeneği ile güncellemeyi bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Mountain Lion kullanıcıları da unutulmamış. Bir güvenlik güncellemesi ile SSL açığını kapatmak için Security Update 2014-001 for Mountain Lion bağlantısından ilgili yamayı indirebilirsiniz.

Tagged With: