Apple, OS X 10.9.2’yi Yayınladı

-

Apple, geçen Cuma günü yayınladığı iOS 7.0.6 güncellemesinden sonra OS X 10.9.2 güncellemesini Mac kullanıcıları için yayınladı.

Güncelleme ile birkaç haftadır dedikodusu dolaşan sesli FaceTime araması da iOS 7’den sonra OS X Mavericks’e de gelmiş oldu.

1

2

Arama sırasında arama bekletme özelliği ve en çok hoşuma giden tek tek gönderenlerden gelen mesajları engelleyebilmesi özelliği de güncellemenin getirdiği yeniliklerden bazıları.

Yenilikler haricinde aşağıdaki listede belirtilmese de iOS 7.0.6’nın da çıkış amacı olan SSL güvenlik yaması bu güncelleme içinde de bulunuyor.

Ekran Resmi 2014-02-25 20.17.00

Güncelleme tüm Mavericks kullanıcılarına öneriliyor ve 400 küsür MB boyutlu güncelleme yeniden başlatmayı gerekli kılıyor. Mac App Store’daki güncelleme sekmesinden ya da Elma Menüsü’ndeki “Yazılım güncelleme” seçeneği ile güncellemeyi bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Mountain Lion kullanıcıları da unutulmamış. Bir güvenlik güncellemesi ile SSL açığını kapatmak için Security Update 2014-001 for Mountain Lion bağlantısından ilgili yamayı indirebilirsiniz.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

    • Aynı bilgisayarda birden fazla kullanıcı var ise aktif olan kullanıcının adı sağ üst köşede görüntülenebiliyor. Sistem Tercihleri / Kullanıcılar ve Gruplar başlığı altından ayarlarınıza erişebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.