Apple, Türkiye’deki Ürün Fiyatlarını Arttırabilir

-

Geçtiğimiz yıl sonuna doğru yaşanan kur dalgalanması nedeniyle Apple’ın 1 Ocak itibariyle ürün fiyatlarında artış yaptığını hatırlarsınız. Son zamanlarda dolar kurundaki ani yükselişten dolayı Apple, sattığı ürünlerde yine fiyat artışına gidebilir.

Ekran Resmi 2015-03-05 22.43.49

Son yapılan fiyat güncellemesinde dolar kuru 2,33 iken bugün itibariyle Abd doları, Türk lirası karşısında 2,61’e yükselmiş durumda. Konuştuğumuz kaynaklar doların yükselişine göre Apple’ın Türkiye’ye ithal ettiği ürünlerde artış yapabileceğini doğruluyor.

1 Ocak 2015’de yapılan artışta App Store’daki uygulamalar etkilenmemişti ancak bu kez yaşanabilecek artıştan Apple’ın uygulama mağazasında da zam yapacağını tahmin ediyoruz.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

4 YORUMLAR

    • Bilgi paylaşımı yapan kaynak kişi veya kurumların isimlerini onlar istemedikleri sürece saklı tutuyoruz Göktuğ Bey. Ancak burada bir kişinin Apple’ın fiyatlarını artıracağı yönünde bilgi paylaşımı yapması pek de sürpriz olmasa gerek. Neredeyse tüm Türkiye’deki ithalatçılar mal alımını durma noktasında sürdürüyor. Türk lirasının ABD doları karşısında son birkaç haftadır yaşadığı marjinal değer kaybı sadece Apple ürünlerinin değil, ithalat yapan pek çok firmanın ürün fiyatlarını yenilemesini gerektirecektir. Etkileri zaten şimdiden görmeye başladık. Bu her ne kadar Türkiye’de yaşayan bizler için sürpriz olmasa da Apple gibi fiyatlarını uzun süre sabit tutmaya çalışan şirketlerin fiyat artırımı ister istemez haber niteliği taşıyor. Hatırlarsanız geçen fiyat artışında biz yine dolar karşısında aynı oranda değer kaybeden Türk lirası nedeniyle, Rusya ise önlenemeyen kur dalgalanması nedeniyle fiyat artışına maruz kalmıştık.

  1. Saçma sapan sitelerdeki, “Uzmanlar böyle böyle diyor” tarzı bir yazı olmuş. Belki doğrudur ama sanki güven vermek adına söylenmiş gibi oldukça ucuz duruyor konuştuğumuz kaynaklar lafı. Görünen köy kılavuz istemez zaten.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.