Ana SayfaApple BlogApple, Yaratıcı İşler Dalında Emmy Sahibi Oldu

Apple, Yaratıcı İşler Dalında Emmy Sahibi Oldu

IMG_3080.PNG Apple, yılbaşı arifesinde yayınladığı “Yanlış Anlaşılma (Misunderstood)” reklamı ile Yaratıcı İşler dalında 2014 Emmy ödülünün sahibi oldu. Yaratıcı İşler Ödülü için “Drama ile komedi türünde yer alan misafir sanatçılar olduğu kadar televizyonda mükemmel fikirlerin oluşturulmasında katkısı olan çok sayıda yetenekli sanatçı ile emek sahipleri için takdim ediliyor.” açıklaması bulunuyor. Ödül, Emmy kazananlar listesinde duyuruldu ve ödüller 25 Ağustos’ta düzenlenecek olan seremonide takdim edilecek. Apple bu ödüle General Electric, Nike ve Budweiser firmalarının reklamları arasından layık görüldü.

Reklamın içeriği; bir film, iPhone üzerinden nasıl çekilir, düzenlenir ve AirPlay’i kullanarak insanlar ile nasıl paylaşılır anlatırken yılbaşı kutlaması için bir arada yer alan ailenin içinde yer alan yalnız ve sessiz bir çocuk üzerinden yola çıkılarak, aslında çocuğun bunu planladığı ve insanları mutlu etmek için doğru zamanı kolladığı gözüküyor.

Apple’ın bu reklamı firmanın uzun zamandır reklam ajanslığını yapan ve şu sıralar Apple ile yıldızı pek barışık olmayan TBWA Medya Sanatı Laboratuarı tarafından oluşturulmuştu. Şu sıralar ayrıca Apple’ın reklam işlerini tamamiyle kendi bünyesinde yürütebilmek için çalışmalar yaptığı ve daha önce Angela Ahrendts (Mağazalardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı) yönetiminde çalışmış, Burberry ve Nike’ın reklam işlerini yönetmiş Musa Tariq gibi isimlerin firmaya dahil ettiği biliniyor. Daha önce insanların iPhone’u seçme tercihlerini ve sadece cihazı değil kullanıcılarını da aşağılayan Samsung reklamlarına karşı Apple’ın iyi cevap vermediği yönünde bazı fikirler beyan edilmişti ama görünen o ki Apple hala kendi ürünlerine odaklanarak ve onların insanların hayatında nasıl yer edindiğini göstererek analistlerden tam not almayı başarıyor.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar