Apple’da Büyük Yönetim Değişikliği: Scott Forstall ve John Browett Şirketten Ayrılıyor

-

20121030-103042.jpg

Apple’ın bugün yaptığı basın açıklamasına göre, önümüzdeki dönemde şirketin yönetim kademesinde bazı büyük değişiklikler yaşanacak. Apple’ın iOS’den sorumlu Kıdemli başkan Yardımcısı Scott Forstall 2013 yılında Apple’dan ayrılıyor. Parekende Başkanı John Browett da şirketten ayrılan diğer isim.

Scott Forstall’ın ayrılışı ile oluşacak boşluğu, hem iOS hem de Os X takımlarına liderlik edecek Craig Federighi’nin doldurması planlanırken, parekende kısmını yeni bir aday bulunana kadar CEO Tim Cook’un devralacağı belirtiliyor.

Apple’ın basın açıklamasında, iOS ve Os X takımlarının Craig Federighi’nin liderliğinde tek elde toplanacak olmasının, her iki işletim sisteminde en iyi teknolojilerin ve kullanıcı deneyimi yeniliklerinin sunulmasını kolaylaştıracağının altı çiziliyor.

Eddy Cue’nin liderlik ettiği organizasyonun, iTunes Store, App Store, iBookstore ve iCloud gibi hizmetlerde müşteri memnuniyetinin sağlanması ve beklentilerin karşılanmasında mükemmel bir sicili olduğu vurgulanırken, ekibin Siri ve Haritalar hizmetlerini ek sorumluluklar olarak alacağı ifade ediliyor.

Açıklamada John Ive’nin Endüstriyel Tasarım Liderliği görevine ek olarak, şirket genelinde “İnsan Arabirimi” (Human Interface) için liderlik edeceği belirtiliyor.

Bob Mansfield’ın ise şirket genelinde Apple’ın kablosuz ekiplerinin tümünü bir organizasyonda birleştiren yeni bir takıma liderlik edeceği açıklamada yer alan gelişmeler arasında.

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.