Apple’ın ilk iPad prototipi 12 inçti

iPad ile 2010 senesinde karşılaştık. O zamandan beri hayatımı kolaylaştıran bir araç oldu. Maillerim, dökümanlar, dosyaları ağır bilgisayarımda taşımak yerine iPad’le kolaylıkla istediğim yerlere götürdüm. Aslında Apple iPad ile yeni bir pazarın önünü açtı. Şimdi herkes bu pazarda birbiri ile yarışır durumda.

Biz Tabletle 2010 senesinde karşılaşmamıza reğmen Apple 2002-2004 senelerinde çalışmaya başlamış bile. Apple’a yakın kaynaktan sızan görüntüler o zamanın kamera kalitesi ile düşük olsada, tasarım belli.

Buzzfeed birkaç saat önce ilk iPad prototipi ile iPad 2’nin yan yana bulunduğu tam renk görüntüler yayınladı. İlk iPad prototipinin yanı yerleştirilen cetveller sayesinde 12 inç boyutunda olduğunu ortaya koyuyor.

Ekran çalışmadığı için ne kadar çözünürlüğe sahip olduğu bilinmemekte. 9.7 inç iPad ile karşılaştırdığımız zaman eğer şuan da kullandığımız iPadler 12 inç olsaydı %40 daha pahalı olacaktı.

Bu prototip yuvarlatılmış kenarlar ve 4:3’lük en boy oranına sahip. Arka kasası beyaz plastik bir kabuğa sahip ve zamanında üretilen iBook kasasına benzer özellikler taşıyor. Kamuoyuna açıklanmış iPad modelleri 0,34-0,50 inç iken ilk prototip 1 inç kalınlığa sahipti.

İlk iPad prototipine ait görüntüler:

 İlk iPad prototipi ile ilgili rapora buradan ulaşabilirsiniz.

Tagged With: , , , ,