Apple’ın ilk iPad prototipi 12 inçti

-

iPad ile 2010 senesinde karşılaştık. O zamandan beri hayatımı kolaylaştıran bir araç oldu. Maillerim, dökümanlar, dosyaları ağır bilgisayarımda taşımak yerine iPad’le kolaylıkla istediğim yerlere götürdüm. Aslında Apple iPad ile yeni bir pazarın önünü açtı. Şimdi herkes bu pazarda birbiri ile yarışır durumda.

Biz Tabletle 2010 senesinde karşılaşmamıza reğmen Apple 2002-2004 senelerinde çalışmaya başlamış bile. Apple’a yakın kaynaktan sızan görüntüler o zamanın kamera kalitesi ile düşük olsada, tasarım belli.

Buzzfeed birkaç saat önce ilk iPad prototipi ile iPad 2’nin yan yana bulunduğu tam renk görüntüler yayınladı. İlk iPad prototipinin yanı yerleştirilen cetveller sayesinde 12 inç boyutunda olduğunu ortaya koyuyor.

Ekran çalışmadığı için ne kadar çözünürlüğe sahip olduğu bilinmemekte. 9.7 inç iPad ile karşılaştırdığımız zaman eğer şuan da kullandığımız iPadler 12 inç olsaydı %40 daha pahalı olacaktı.

Bu prototip yuvarlatılmış kenarlar ve 4:3’lük en boy oranına sahip. Arka kasası beyaz plastik bir kabuğa sahip ve zamanında üretilen iBook kasasına benzer özellikler taşıyor. Kamuoyuna açıklanmış iPad modelleri 0,34-0,50 inç iken ilk prototip 1 inç kalınlığa sahipti.

İlk iPad prototipine ait görüntüler:

 İlk iPad prototipi ile ilgili rapora buradan ulaşabilirsiniz.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

  1. Mutlaka hatırlayanlar vardır, MacBook’ların ekranını söküp dokunmatik panel yerleştirerek ModBook adı altında satan bir firma vardı. Aklıma prototipi görür görmez ModBook’lar geldi. İlk çıkan MacBook kasasına çok benziyor. Tasarımın bu kadar eski olması, yaklaşık 10 yıl sonra kullanacağımız fantastik Apple cihazlarının şu sıralarda J. Ive’ın tasarımları arasında bulunduğunu düşünmemize sebep oluyor ki o adamın kafasındakileri sadece birkaç dakikalığına görebilmeyi çok isterdim :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.