Apple’ın Yeni Kampüsünde İnşaat Hızla Devam Ediyor

-

20140717-230356-83036437.jpg
KCBS News ve trafik muhabiri Ron Cervi tarafından Twitter’da paylaşılan resimlere göre Apple’ın yeni kampüsü Spaceship’te (Uzay Gemisi) inşaat hızlıca devam ediyor. Cervi’nin inşaat hızını izlemek için son birkaç aydır düzenli olarak inşaat alanının fotoğrafını çektiği haberde belirtilmiş.
Binanın temelini oluşturacak ve binayı çevreleyecek olan dış duvarlar Haziran ayına -duvarın inşaatının başladığı zamana- göre karşılaştırma yapıldığında plananandan daha hızlı bir şekilde ilerlediğini söylebiliriz. Cervi diğer bir tweetinde inşaatın zemininde oluşan çizgilerin yapıda bulunacak olan yer altı tüneller olduğunu söylemiş.

20140717-230437-83077871.jpg
Yeni Kampüsün etrafını dolaşan Pruneridge Caddesi geçen aydan beri kapalı olmasına rağmen yine de o bölgede bir şekilde trafik oluyormuş. Apple kampüsün etrafında bulunan bazı yan yolları trafiğe kapatmış ve inşaatın bulunduğu alanın gözükmemesi için insan boyutunda çitler ile kaplanmış.
Şu an Infinite Loop’taki ana kampüse yakın bir mesafede bulunan yeni Spaceship kampüsü tamamlandığında 260 bin m2 alana kurulu çember şeklinde büyük bir yapı olacak. Yer altında 2400 araç kapasitesine sahip bir otopark olacak. Ayriyeten kampüs içerisinde 9 bin m2 alana sahip fitness merkezi ve 11 bin m2 alana sahip etkinlik salonu da bulunacak.

20140717-230729-83249843.jpg
Spaceship kampüsü; Apple’ın daha da gelişen çevresel etkileri azaltma prensipleri çerçevesinde %100 yenilenebilir enerji ile çalışacak ve kampüs çevresi yedi bin ağaç ile ağaçlandırılacak.

Kampüsün ilk ana bölümünün inşaatının 2016 yılında tamamlanması bekleniyor.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.