Bazı iPad ekranları LG’yi zor durumda bıraktı

iPad 2 ilk çıktığı günlerde, bazı cihazların ekranındaki ışık sızması sorunundan dolayı Apple’a zor anlar yaşatmıştı. Bu sorun yalnızca Apple’ı değil aynı zamanda Apple’ın bir numaralı LCD ekran tedarikçisi LG’yi de zor duruma soktu çünkü bahsi geçen hatalı ekranlar LG tarafından üretilmişti.

Apple’a sağladığı buekranlardan dolayı, Apple’ın bir numaralı ekran tedarikçisi olan LG, yaşanan sorun sonrasında bu ünvanını Samsung’a kaptırdı. DigiTimes’ın haberine göre; LG 2011 ilk çeyrekte iPad ürünleri için Apple’a yalnızca 3.2 milyon ekran gönderebildi. LG bu durumu kabul etse de, ikinci çeyrekte tekrardan bir numaraya yükseleceğini iddia ediyor.

Üretilen her bir iPad 2’nin teker teker satıldığını düşünürsek hem LG’nin hem de Samsung’un Apple’a daha fazla ekran göndereceği kesin.

Açıkçası sökmeye fırsatım olmadı ama bendeki iPad 2 de de fark edilmeyecek kadar az da olsa ışık sızması mevcut. Sadece tamamen siyah bir zemin varken, tam karanlık bir odada fark edilebilen bu durum bazı kullanıcıları ciddi anlamda rahatsız edebilir. Özellikle bu sorun var mı yok mu diye test etmeseydim fark edemezim :)

 

Tagged With: , , , ,