Bir dava da Motorola’dan

Apple’ın mahkeme hayatında yeni gelişmeler var. Apple, patent ve davalar konulu bir blogu doyurmaya yetecek kadar dava haberi yayınladık sanırım. Apple’a bir dava da Motorola’dan geldi. Hürriyet Gazetesi’nde yer alan haberi sizlere aktarıyorum.

Steve Jobs’ın ardından da satış rakamlarını hızla yükseltmeye devam eden ve 46.3 milyar dolarlık net gelirle yeni bir rekora imza atan Apple, patent haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Motorola tarafından mahkemeye verildi.

Google tarafından satın alınmayı bekleyen Motorola Mobility, Apple’a karşı yeni bir patent davası açtı. Motorola, Apple’ı kendine ait teknoloji patentlerini çiğnemekle suçluyor.

ABD’nin Filorida eyaletinde görülen davayla ilgili Motorola yaptığı açıklamada Apple’ın iki ürünüyle ilgili ortada ciddi bir sorunun bulunduğunu belirtti. Bu iki ürün ise iPhone 4S ve Apple’ın iOS 5 ile hayata geçirdiği iCloud servisi…

Motorola’ya göre Apple, kablosuz anten, yazılım, data filtreleme ve mesajlaşma da dahil kendine ait 6 patenti ihlal ediyor. 

Konuyla ilgili Apple’dan henüz bir açıklama yapılmadı.

Apple daha önce de HTC ve Samsung tarafından patent ihlali gerekçesiyle mahkemeye verilmişti.

Mümkün olduğu kadar, özellikle yerli basından haber paylaşmamaya özen gösteriyorum. Doğruluğunu teyit ettiğim için aktarmakta bir sakınca görmedim. Bakalım bu davanın sonucu nereye varacak…

Tagged With: , , ,