Dünyaca Ünlü Teknoloji Siteleri Değerlendirdi: “4. Nesil iPad Küçük Bir Artırım”

-

20121031-155428.jpg

Dünyaca ünlü teknoloji yayınları, bekelenenden erken tanıtımı yapılan 4. Nesil iPad hakkındaki görüşlerini okuyucuları ile paylaştı. Yapılan yorumlar bazı farklı noktalara dikkat çekse de 4. nesil iPad’in sadece bir tazeleme olduğu üzerinde birleşti.

The Verge

Uygulamada 3. Nesil iPad ile 4.nesil iPad arasındaki en belirgin fark uygulama açılışlarının ne kadar hızlı olduğu. iPad (3. nesil) uygulama açılışlarında yavaş değil ancak A6X işlemcili 4. nesil iPad belirgin ve sürekli bir hız artışı sağlıyor.

Cnet

4. nesil iPad’de bulunan FaceTime ön kamera 5. Nesil iPod Touch’daki ve iPhone 5’deki kadar geliştirilmiş değil ancak 3. Nesil iPad’e göre daha iyi. 5 Megapiksel arka kamera ise 3. Nesil ile aynı.

4. Nesil iPad için tabiri caizse “iPad 3s” denilebilir.

TechCrunch

Görünen o ki Apple, yeni bağlantı girişi ile güncellenmiş ve bonus olarak da bazı küçük yenilikleri içeren yeni bir iPad’i tatil öncesi piyasaya sürme kararı vermiş.

Neden daha fazlasını değil? Çünkü şu an ihtiyaç duymuyorlar.

SlashGear

3. Nesil iPad tartışmasız olarak güncellemeye ihtiyaç duymuyordu. Apple Lightning bağlantısını eklemeyi tercih etmeseydi, iPad normal güncelleme döngüsü içerisinde 2013 yılı ilk çeyreğinde güncellenebilirdi.

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

5 YORUMLAR

 1. Aslında bu “Apple 3rd gen iPad’e Lightning ekliyip piyasaya sürecek” dedikodusunun bir adım ötesi. Ufak iyileştirmeler yapıldı.

  • Katılıyorum. Bu güncelleme bugün olduğu için “ne gerek vardı” diye eleştriliyor. Eğer aynı güncellemeyi bire bir mart ayında yapsalardı bu seferde “değişen ne var, yeni hiçbir şey yok” diye eleştirilecekti.

   3. Nesil iPad sahipleri için herhangi bir kayıp yok. Cihaz değiştirmek için 5. Nesile kadar rahatlıkla bekleyebilirler (kendimi de katarak söylersem, beklemeliyiz.)

   • 1 yıllık güncelleme durumunu iPhone’da yaptılar.
    Bence de bekleyin. Ben 2 Sene bekledim. Benim 3rd gen iPod touch Eylül 2009’da tanıtıldı.(09-09-09) 2010’daki 4th gen iPod almayı gerekli bulmadım. Resim kalitesi ve diğer sebeplerden dolayı almayacağım dedim. 2 sene sonra tanıtılan 5th gen iPod touch(iPad nano) alacağım. 2 sene bekledim fakat iPod iPhone’daki her iyi özelliği aldı. Bence şanslıyım.

 2. Ürünü internetten inceledim, yukarıdaki yorumları da okuyunca aklıma şöyle bir şey geldi, sanırım Apple’ın eli ayağı dolaştı. Bunu almayı düşünüyordum, sanırım Mart’ı bekleyeceğim. Şu tahminimi de paylaşmak istiyorum Fiatı hızlı bir düşüş yaşayacak.

 3. @Deniz en azından düşüş yaşayacak bir fiyatı olacak 3. nesilde o da olmadı çünkü fiyatı yok. Apple ürünlerinin değerini koruması geleneği de tarih oluyor sanırsam.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.