Dünyaca Ünlü Teknoloji Siteleri Değerlendirdi: “4. Nesil iPad Küçük Bir Artırım”

20121031-155428.jpg

Dünyaca ünlü teknoloji yayınları, bekelenenden erken tanıtımı yapılan 4. Nesil iPad hakkındaki görüşlerini okuyucuları ile paylaştı. Yapılan yorumlar bazı farklı noktalara dikkat çekse de 4. nesil iPad’in sadece bir tazeleme olduğu üzerinde birleşti.

The Verge

Uygulamada 3. Nesil iPad ile 4.nesil iPad arasındaki en belirgin fark uygulama açılışlarının ne kadar hızlı olduğu. iPad (3. nesil) uygulama açılışlarında yavaş değil ancak A6X işlemcili 4. nesil iPad belirgin ve sürekli bir hız artışı sağlıyor.

Cnet

4. nesil iPad’de bulunan FaceTime ön kamera 5. Nesil iPod Touch’daki ve iPhone 5’deki kadar geliştirilmiş değil ancak 3. Nesil iPad’e göre daha iyi. 5 Megapiksel arka kamera ise 3. Nesil ile aynı.

4. Nesil iPad için tabiri caizse “iPad 3s” denilebilir.

TechCrunch

Görünen o ki Apple, yeni bağlantı girişi ile güncellenmiş ve bonus olarak da bazı küçük yenilikleri içeren yeni bir iPad’i tatil öncesi piyasaya sürme kararı vermiş.

Neden daha fazlasını değil? Çünkü şu an ihtiyaç duymuyorlar.

SlashGear

3. Nesil iPad tartışmasız olarak güncellemeye ihtiyaç duymuyordu. Apple Lightning bağlantısını eklemeyi tercih etmeseydi, iPad normal güncelleme döngüsü içerisinde 2013 yılı ilk çeyreğinde güncellenebilirdi.

Tagged With: ,