Ana SayfaGenelApple "Eğer o bir iPhone değilse, o bir iPhone değildir" Sloganlı iPhone...

Apple “Eğer o bir iPhone değilse, o bir iPhone değildir” Sloganlı iPhone 6 Reklamları Yayınladı (Düzeltme)

Hatırlar mısınız bir zamanlar Apple’ın yayınladığı  “Eğer bir iPhone’nunuz yoksa, bir iPhone’nunuz yok demektir.” sloganlı iPhone 4 reklamları vardı. Ürünün son döneminde ortaya çıkan bu reklamlar iPhone’nun donanım ve yazılımının nasıl beraber tasarlandığını ve ikisinin de birbirine entegre olarak çalıştıklarından bahsederdi. İşte o reklamların benzeri geri döndü.

Apple, bugün iPhone 6 ile Çekildi reklam kampanyası için yayınladığı beş yeni video ertesinde bu sefer cihazın yeteneklerinden çok ürünün sunduğu kullanıcı deneyimine odaklanan yeni reklamlarını yayınladı. iPhone’u diğer akıllı telefonlardan ayıran özelliklerden birisi olarak; cihazın hem donanımının hemde yazılımının Apple tarafından beraber tasarlandığını belirten Hardware & Software (Donanım ve Yazılım) ile iPhone sahibi olan insanların %99’unun telefonlarını sevdiklerini belirten Loved (Seviliyor) isimli reklamlar “Eğer o bir iPhone değilse, o bir iPhone değildir.” sloganı ile biterek benzer slogana sahip iPhone 4 reklamlarını hatırlatıyor. Apple tarafından yayınlanan bu iki yeni reklamı aşağıda bulabilirsiniz. En sonda ise iPhone 4’e ait olan benzer sloganlı reklamlardan bir tanesi bulunuyor. Benzerlik demişken, dikkat edersiniz yeni reklamlarda seslendirmenin dahi aynı kişi tarafından yapıldığını söylemek mümkün. Bakalım siz yeni reklamlar hakkında ne düşünüyorsunuz. Düzeltme: Kullanılan sloganın iPhone 4 reklamlarında kullanılan sloganla aynı olmadığı fakat benzerlik taşıdığı okuyucularımızdan Ceyhun bey tarafından farkedilmiş. Haber doğru bilgileri içerecek şekilde güncellendi. Öz eleştiri yapmak gerekirse gözden kaçırılmaması gereken bir hataydı. Ceyhun bey düzeltme için teşekkürler!

https://youtu.be/wl3PlrPq8sw

https://youtu.be/3JnWCSyXLC8

Şimdi de birde “Eğer bir iPhone’nunuz yoksa, bir iPhone’nunuz yok demektir.” sloganının kullanıldığı iPhone 4 reklamlarından bir tanesine göz atalım:

https://www.youtube.com/watch?v=VuqM9Mwc-ak

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar