Ana SayfaGenelEkran Koruyucu İsteyen?

Ekran Koruyucu İsteyen?

Yeni Apple TV ile birlikte gelen yeniliklerden biri de şüphesiz yeni ve mükemmel ekran koruyucular. Ekranın boşta kaldığı durumda devreye giren bu gerçek görüntüler özellikle büyük ekranda ve yüksek çözünürlükte insanın aklını başından almaya yetiyor.

Elma Dergisi’nin müdavimleri bilirler. Ekran koruyucu veya duvar kağıdı gibi şeyleri severiz. Bizim gibi bir geliştirici olan John Coates, kullanıcıların harika görüntülerden Mac’inde de faydalanabileceği bir Swift uygulaması yapmış.

Aerial’ı Mac sisteminizde kullanmak oldukça basit.

  • Sunucularımızdan bu dosyayı indirerek işe başlayabilirsiniz.
  • .zip uzantılı dosyayı açın ve klasör içindeki Aerial.saver adlı dosyaya çift tıklayarak ekran koruyucuyu sisteminize yükleyin. (Eğer Mac’inizin güvenlik ayarları izin vermezse önce sistem araçlarından güvenlik bölümüne giderek “yine de aç” ‘ı tıklayın)
  • Sistem Tercihleri / Masaüstü ve Ekran Koruyucu / Ekran Koruyucu adımlarıyla ayarlara ulaşın.
  • Listeden Aerial’ı seçin
  • Dilerseniz Screen Saver Options bölümünden Aerial’ın hangi şehirleri ve saatleri kullanacağını da seçebilirsiniz.

aerials

Aslına bakarsanız iş yerindeki tarihi eser Macintosh’umda pek de performanslı çalışmadı. Geçişler biraz yavaş kalıyor ama sorun değil. Yine de evdeki sistemimde denemek için can atıyorum çünkü görüntüler kesinlikle aklınızı başınızdan alacak türden…

Önemli not: Ekran koruyucu uygulaması görüntüleri internetten çekiyor. Videoların boyutları da yaklaşık 100 küsür MB olduğundan çok da kullanışlı olmadığını belirtelim. Yakında bu konuyla ilgili bir başka yazı yayınlayacağım.

Şimdiden iyi eğlenceler…

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar