Google Chrome web tarayıcısı ve Google Drive iOS’a geliyor

google chrome - Elma DergisiAslında başlık her şeyi yeterince açıklıyor. Google, bugün Chrome web tarayıcısının iPhone ve iPad sürümünün App Store’da yer alacağını resmen duyurdu. Yeni iOS 6’daki Safari tarayıcısı gibi Chrome’da sekmeleri diğer cihazlar ile eşitliyor. En büyük dezavantajı geçerli tarayıcı olarak seçilemeyecek olması. iOS cihazınızdaki bir bağlantıya tıkladığınızda yine Safari açılacak. Chrome’u kullanmak isterseniz uygulamayı başlatmanız gerekiyor.

Safari’nin yerleşik olarak bulunması ve pek çok iOS özelliği ile entegre çalışması nedeniyle Chrome’un pek başarı elde edeceğini düşünmüyorum. Mutlaka indirilme rekoru kıracaktır ama bir süre sonra insanlara Chrome’u çalıştırmak esktra bir iş gibi gelecek ve raftaki yerini alacak. Elbette bunları uygulamayı inceleyerek tekrar değerlendirmemiz gerekiyor. Safari’ye göre artılarını, eksilerini uygulamayı kurup denedikten sonra paylaşacağım.

Bugünün bir diğer iyi haberi ise Google Drive kullanıcılarına geliyor. Dropbox alternatifi olan Google Drive da iOS’ta çalışmak üzere App Store’dan indirilebilir…

Tagged With: , , , , , , ,