iLife ’11 Güncellendi

Apple’ın satın alınan her yeni Macintosh ile birlikte ücretsiz sunulan veya Mac App Store’dan indirilen iLife ’11 paketinin bileşenleri GarageBand, iMovie ve iPhoto güncellendi.

GarageBand 6.0.4 güncellemesi ile genel bazı uyum sorunları, kararlılık ve performans sorunları giderildi. (Birden fazla ders indirirken Store’un bazen işlemi tamamlayamaması vb sorunlar da giderilmiş.)

iMovie 9.04 ile birlikte yine genel kararlılık iyileştirmesi ve küçük bazı hatalar düzeltilmiş. iOS için iMovie’den aktarılan projelerin açılması için destek eklenmiş. Uygulamanın geniş iPhoto kütüphaneleri ile çalışırken yavaş açılması sorunu giderilmiş. ( On binlerce görsel, fotoraf ve video dolu kütüphanem yaklaşık 4 sn’de açılıyordu ve fark etmemiştim bile yavaşlığını :) )

iPhoto 9.1.5 güncellemesi de genel olarak kararlılık ve performans iyileştirmesi getiriyor. Küçük bazı  hataların düzeltildiği de uygulamanın açıklamaları bölümünde yazılan notlardan…

 GarageBand 6.0.4 (53.73 MB), iMovie 9.0.4 (76.20 MB), and iPhoto 9.1.5(220.83 MB) boyutları ile Elma Menüsü’nden yazılım güncelleme ile, Apple’ın resmi “Downloads” sayfasından ücretsiz olarak ve iLife ’11 paketine sahip olmayanlar için Mac App Store’dan (her biri 14.99$ bedel ile) indirilebilir.

Dikkatinizi çekti mi? iWeb ve iDVD güncellenmedi…

–  GÜNCELLEME –

iWeb ve iDVD de kararlılık ve hataların yamandığı bu güncellemeden etkilendi. Geç de olsa Elma Menüsündeki yazılım güncelleme seçeneğinden erişilebilir oldular.


Tagged With: , , , ,