İlk Tamamlanmış iPhone 6 Kasa Fotoğrafları Yayınlandı

-

iphone6assembled2

Tanıtımına bir aydan az kalan iPhone 6’nın ilk kez 4.7-inçlik ön panel ve kasasının birleşmiş halinin yüksek kalitedeki fotoğrafları yayınlandı.

Özel tasarım iPhone’lar üreten Feld & Volk’un paylaştığı fotoğraflarda yeni iPhone’un kenarlarının daha yuvarlak hatlara sahip olduğunu gözüküyor.

iphone6assembled4

iPhone 6’nın yanından çekilmiş fotoğraf telefonun ne kadar ince olacağı hakkında daha fazla fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Yeni kasa 7 mm kalınlığında olacak. (iPhone 5s, 7.6 mm kalınlığa sahip.)

phone6assembled3

Ana hatlarıyla beşinci nesil iPod Touch’a benzeyen iPhone 6’nın tek elle daha rahat kullanılması için güç tuşunun sağ tarafa alındığı gözüküyor.

iphone6assembled

Tamamlanmış kasa ve ön panel sayesinde yeni iPhone hakkında daha çok fikrimiz oldu ve bence yeni iPhone “beni ilk alan ol” diye bağırıyor.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

9 YORUMLAR

    • Kenarlar iPhone 4/4S gibi çelik olursa ne ala ama 5/5s gibi olursa bu bombe çok tehlike arzediyor. Yani ufak tefek düşme çarplarda alimunyum ise çökükler çok sırıtır. 5/5s de köşeli olduğu için biraz daha az belli oluyordu. 4 ve 4s’e söyleyecek birşey yok tabi efsane kasa. Benim nedense buna baktığımda eski nesil 5 ve 4’ler daha estetik geliyor gözüme.

  1. ya bence bu görüntüler baya kötünün kötüsü. fabrikasyon sürecinin yarısında alınıp çekilmiş olması yüksek yani muhtemelen bitmiş hali böyle olmayacak. ayrıca birde apple’ın bu yıl alimiyum kullanacağını düşünmüyorum. umarım kullanmaz 4s teki malzeme çok iyiydi. ama tabi şuana kadar en iyi tasarım bence 5s renkler çok iyi. bu renk kombinasyonu biraz gözümü korkuttu açıkçası. normalde gümüş üzerine beyaz gri metale de siyah olurdu ve güzelde olurdu burada ise çok fazla kontrast var. apple’lık bir durum değil. ve şunu da söylemeliyim daha önceki sızdırılan apple logolu klon iphone 6 ların tasarımı sanki daha güzel. her neyse 9 eylülü bekleyeceğim apple’a güveniyorum her zaman bir öncekinden daha iyi tasarımlar yapıyor bu sefer de öyle olacağına inanıyorum.

  2. Sızan görüntülerdeki telefon olacaksa tasarım olarak çok albenisi yok. Çinli firmalar ve Cinde üretim yaptıran yerli firmalar bile daha ince ve güzel tasarım yapıyorlar (one plus one, Casper via v8, discovery eliti vb..) ve ürünleride mevcut. iPhone sadece yazılım-donanım uyumu için alınır artık. Bir Mac Book Pro Retina, bir Mac Pro daki yenilikci ve çekici tasarımı malesef göremiyeceğiz herhalde. Sızıntılar öyle çok olduki, bir Apple ürünleri kullanıcısı ve hayranı olarak artık aslını hic merak etmez olduk. Gerçektende Stece Jobs’u fazla zaman geçmeden ara olduk. İnşallah iwatch bir şeye benzer.

  3. Giderek çirkinleşen yapıyor apple, alt taraftaki kulaklık, şarj girişi ve hoparlör bir arada yarattığı çirkinliği gözden kaçmıyor. Son zamanlarda apple’nin çıkardığı bütün cihazlarda ikonlarda bir yuvarlaklık hastalığı bulaşmış durum ve giderek çirkinleşen tasarımlara imza atıyor dediğim gibi. apple gibi bir firmanın bir anda batmasını beklemek saçma olur. apple’nin ikinci çöküşü yakındır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.