iOS 7’ye Flickr ve Vimeo entegrasyonu

IMG_1135

iOS 7 tanıtımına sayılı günler kala yeni özellikler yeni söylentiler yavaş yavaş gelmeye devam ediyor. iOS’in farkını koyduğu en büyük özelliklerden bir taneside gömülü Sosyal ağ entegrasyonu. Apple ilk defa iOS 5 ile birlikte gömülü sosyal ağ entegrasyonunu tanıtmıştı. Bu özelliği ilk defa twitter ile karşımıza çıkaran Apple,  iOS 6 da Facebook ile devam ettirmişti. Yeni söylentiye göre iOS’un 7’nci sürümünde de geleneği  Flickr ve Vimeo ile devam ettirecek.

Nedir bu sosyal ağ entegrasyonu?

Yazının başında belirttiğimiz gibi şüphesiz sosyal ağ entegrasyonu iOS’in en büyük vazgeçilmezi. Şu anda Facebook ve Twitter ile entegre çalışan sistem Ayarlar menüsünden bir defa tanımlandığı andan itibaren bütün detaylı (Rehber de eşleşen kullanıcıların profil resimleri,adres,mail gibi) bilgileri telefonunuza entegre ediyor. Ayrıca sosyal ağınızda resimleri paylaşmak bildirim yazmak bir tık kadar kolaylaşıyor.

9to5Mac te yayınlanan haberde kaynağı bilinmeyen bir bilgiye göre Flickr ve Vimeo özelliği kampüs içinde test edilen sistemde çalışıyor. Lakin iOS 7 lansmanına kadar sağlıklı çalışmaz ise geliştirme programından çıkarılabilir.

 

Bilindiği üzre yeni iOS pek çok yenilik ve arayüz değişikliği ile gelecek. Ancak Flickr ve Vimeo entegre halinde gelecek mi bunu birlikte bekleyip göreceğiz.

 

IMG_1137

 

 

 

 

Tagged With: , ,