Ana SayfaGeneliOS 9 Beta 3 Yayınlandı

iOS 9 Beta 3 Yayınlandı

iOS 9’un üçüncü betası geliştiricilere yayınlandı. 13A4293f sürüm numaralı yeni beta, alışılagelmiş hata düzeltmelerinin yanında Apple Music hizmetini iOS 9 beta yüklü cihazlara getiriyor. Tabi ki ülkemizde hala Apple Music’i kullanamadığımızı ve Apple’ın web sayfasında yer alan “Çok Yakında” ifadesi dışında servisin ne zaman ülkemizde aktif hale geleceği ile ilgili resmi bir bilgi olmadığını da hatırladım. iOS 9 Beta 3 güncellemesi kayıtlı geliştiriciler tarafından Apple Geliştiri Portalı üzerinden veya iOS 9 yüklü cihazlar üzerinden OTA olarakta indirilebilir.

İlk olarak bu yıl ki WWDC etkinliğinde OS X El Capitan ile birlikte tanıtılan iOS 9’un bu beta sürümü, ikinci beta sürümü geliştiricilere sunulduktan yaklaşık 3 hafta sonra kullanıcılara yayınlanıyor. Apple ayrıca ilk defa yeni yazılımı test etmek kullanıcılar için bu sene halka açık beta test programı düzenliyor. Apple tarafından programın Temmuz – bu ay aktif hale geleceği ve programa üye olduktan sonra halk sürümü hazır olduğunda  kullanıcıların bir mail ile bilgilendirileceği belirtiliyor. Kişi sınırı olmayan Halka Açık Beta Test Programı’na bu adresten Apple kimliğiniz ile kayıt olabilirsiniz. Program aynı zamanda OS X El Capitan’ı da kapsıyor ve yeni OS X sürümü için halka açık sürümünün de Apple tarafından yine bu ay yayınlanacağı belirtiliyor.

1 Yorum

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ibrahim
ibrahim
8 yıl önce

Şu public beta gelse artık daha ne kadar bekletecekler temmuzda kullanıma açılacaktı bu sürüm dede gelmedi birdahaki sürümü (2 hafta daha) bekletecekler bizi.

Son Yazılar