iOS, macOS, watchOS ve tvOS güncellendi

-

Apple, neredeyse tüm cihazlar için yeni yazılım güncellemeleri yayımladı. iPhone, iPad ve iPod için iOS 10.3, Apple Watch için watchOS 3.2, Mac bilgisayarlar için macOS 10.12.4 ve Apple TV için tvOS ‘un 10.2 sürümü dün gece tüm kullanıcılar için indirmeye açıldı.

iOS 10.3 ile Apple, APFS (Apple File System) olarak adlandırılan yeni bir dosya sistemine geçiyor. Bu sistem, hafıza yönetimi ve performansı konusunda daha iyi başarım iddiasıyla geliyor.

Artık AirPods kulaklıklar da iOS 10.3 güncellemesi ile iPhone’umu Bul uygulamasında kendine yer buluyor.

iOS cihazlarda Apple ID ve iCloud ekranları artık tek yerde toplanıyor.

macOS 10.12.4 güncellemesi genel olarak Mac’in kararlılığını, uyumunu ve güvenliğini artırıyor. Bizi ilgilendiren bir yenilik olarak iOS cihazlarda daha önce kullandığımız Night Shift özelliği, macOS’e geliyor.

watchOS 3.2 sürümünde ise Tiyatro Modu adlı bir yenilik yer alıyor. Bildirimler geldiğinde saatin ekran ışığının açılmamasını sağlayan bu özelliği bekleyen pek çok kullanıcı olduğuna eminim.

tvOS 10.2 de ağırlıkla macOS güncellemesinde olduğu gibi kaputun altında iyileştirme sağlamaya odaklı bir güncelleme.

Güncellemeler ile ilgili olarak acele etmemenizi, özellikle yeni dosya sistemine geçiş nedeniyle iOS 10.3 sürümüne geçmeden önce mutlaka yedek almanızı tavsiye ediyorum. Diğer güncellemeleri de iOS 10.3 sürümüne yükselttikten ve her şeyin yolunda olduğuna emin olduktan sonra yapmanızı öneririm.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.