Ana SayfaiOS BlogApple TViOS, macOS, watchOS ve tvOS güncellendi

iOS, macOS, watchOS ve tvOS güncellendi

Apple, neredeyse tüm cihazlar için yeni yazılım güncellemeleri yayımladı. iPhone, iPad ve iPod için iOS 10.3, Apple Watch için watchOS 3.2, Mac bilgisayarlar için macOS 10.12.4 ve Apple TV için tvOS ‘un 10.2 sürümü dün gece tüm kullanıcılar için indirmeye açıldı.

iOS 10.3 ile Apple, APFS (Apple File System) olarak adlandırılan yeni bir dosya sistemine geçiyor. Bu sistem, hafıza yönetimi ve performansı konusunda daha iyi başarım iddiasıyla geliyor.

Artık AirPods kulaklıklar da iOS 10.3 güncellemesi ile iPhone’umu Bul uygulamasında kendine yer buluyor.

iOS cihazlarda Apple ID ve iCloud ekranları artık tek yerde toplanıyor.

macOS 10.12.4 güncellemesi genel olarak Mac’in kararlılığını, uyumunu ve güvenliğini artırıyor. Bizi ilgilendiren bir yenilik olarak iOS cihazlarda daha önce kullandığımız Night Shift özelliği, macOS’e geliyor.

watchOS 3.2 sürümünde ise Tiyatro Modu adlı bir yenilik yer alıyor. Bildirimler geldiğinde saatin ekran ışığının açılmamasını sağlayan bu özelliği bekleyen pek çok kullanıcı olduğuna eminim.

tvOS 10.2 de ağırlıkla macOS güncellemesinde olduğu gibi kaputun altında iyileştirme sağlamaya odaklı bir güncelleme.

Güncellemeler ile ilgili olarak acele etmemenizi, özellikle yeni dosya sistemine geçiş nedeniyle iOS 10.3 sürümüne geçmeden önce mutlaka yedek almanızı tavsiye ediyorum. Diğer güncellemeleri de iOS 10.3 sürümüne yükselttikten ve her şeyin yolunda olduğuna emin olduktan sonra yapmanızı öneririm.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar