iPad 3 için A6 işlemci netleşiyor

Epeydir hakkında konuştuğumuz iPad 3 için eski bir haberi tekrar paylaşma gereği duydum. Sebebi ise bu kez ciddi kanıtların ortaya çıkması. Hatırlarsanız iPad 3’ün üretiminin başladığını ilk kez Bloomberg duyurmuştu. Bugün ise BGR, iPad3,1 ve iPad 3,2 olarak kaynak kodlarında yer alan yeni iPad 3 ün S5L8945X model numaralı dört çekirdekli A6 işlemci ile güçlendirilmiş olarak karşımıza çıkacağını duyurdu. İlk kez iOS 5.1 beta sürümünde ortaya çıkan ancak netlik kazanmayan dört çekirdekli işlemci, iPad 3’ü şimdiye kadarki en hızlı iOS cihaz haline getirecek.

 

Netlik kazanan bir diğer konu ise LTE bağlantı desteği. 4G olarak anılan sistemin yeni iPad’in bağlantı çeşitliliğini artıracağı üzerinde duruluyor. Böylece biri Wi-Fi, diğeri ise dünyadaki neredeyse her operatörün envanterine geçirip kullanıcılarına türlü data paketleri ile sunabileceği LTE/CDMA/GSM şebekeleri ile çalışan tam bir “Dünya” cihazı ortaya çıkacak.

Şubat ayı içinde tam kapasite ile üretiminin devam edeceği öngörülen iPad 3’ün Mart ayı içinde satışa sunulması bekleniyor. Dün, Fransa Amazon sitesi kaza ile ürünün 29 Mart’ta satışa sunulacağını yayınlamış ancak ilgili bağlantıların bir anda ortadan kaybolması sonucunda bu durum  da dedikodudan öteye geçememişti.

Tagged With: , ,