iPad Pro ve iPad mini 4 Tanıtıldı

Uzun süredir beklenen 12.9 inç ekran boyutuna sahip iPad, tahmin edildiği gibi iPad Pro adıyla tanıtıldı. iPad Air 2’ye kıyasla neredeyse iki kat daha fazla performansı ve geliştirilmiş Multi-Touch teknolojisiyle iPad Pro, yazılımsal ve donanımsal olarak “yaratıcılık” temelli olarak tasarlanmış.

64 bitlik A9X işlemci ile iPad Pro, neredeyse masaüstü sınıfı bir performans sergiliyor. 4 hoparlör ile donatılmış olan yeni ürün cihazı tutuş şeklinize göre hoparlörlerin ses çıkışını dengeliyor.

iPad Pro ile yeni bir bağlantı arabirimi daha hayatımıza girmiş oldu. Smart connector adlı bu arabirim, çeşitli akıllı donanımları iPad Pro’ya bağlamaya imkan tanıyacak.

Smart Connector ile çalışan ilk ürün, Smart Keyboard oldu. Smart Case’in ön yüzüne tam boy fiziksel bir klavye entegre edilmiş ortaya Smart Keyboard çıkmış.

Ekran Resmi 2015-09-09 22.49.58

iPad Pro ile birlikte yeni bir donanım daha tanıtıldı. Apple Pencil. Baskıya, açıya ve dokunuşlara farklı tepkiler verebilen bu akıllı kalem özellikle detay gerektiren işlerde kolaylık sağlıyor.

Ekran Resmi 2015-09-09 22.50.08

iPad Pro hakkında detaylı yazımız önümüzdeki günlerde yayınlanacak ve Kasım ayında satışa sunulduktan sonra incelemesini Elma Dergisi gözüyle yapıp bu sayfalardan paylaşacağız.

Her ne kadar iPad Pro’nun gölgesinde kalsa da, iPad mini 4’te tanıtıldı. iPad Air 2 özelliklerinin küçültülmüş  şekli olan iPad mini 4, gerçekten bu sefer olmuş. 1349 TL’den başlayan fiyatlar ile iPad mini 4 satışı bugünden itibaren başladı.

Tagged With: , ,