iPad’e bir rakip(!) daha

-

Sony'nin yeni oyuncakları

Son zamanlarda pek çok “iPad killer” görür olduk. Ama iPad’i öldüremeden öldüler. Şimdi teknoloji devi Sony de Tablet yarışına katıldı.

Teknoloji sektörünün önemli isimlerinden Sony, iPad ve tablet bilgisayar savaşında yeni bir cephe açtı ve Tokyo’da düzenlenen konferansta yeni tablet bilgisayarı S1 ve S2’yi tanıttı.

Her iki tablet bilgisayar da Google’ın tablet bilgisayarlar için geliştirdiği ve Honeycomb kod adını taşıyan Android işletim sistemini kullanıyor.

Sony S1, 9.4 inç’lik ekranıyla öne çıkarken, Nvidia’nın çift çekirdekli Tegra 2 platformunu kullanıyor. 5.5 inç’lik çift ekranıyla dikkat çeken S2 modelinde de Nvidia Tegra 2 platformu tercih edilmiş. Sony’den Kunimasa Suzuki, S2 ile ilgili yaptığı açıklamada çift ekrana sahip S2’nin kitap gibi kullanılacağını ve kullanıcıların dijital ortamda kitap okuyabileceğini kaydetti.

2012’ye kadar tablet bilgisayar pazarında iPad’den sonra iki numara olmayı hedefleyen Sony, konferansta yeni ürün yelpazesi olan “hibrid” notebook bilgisayarlarıyla ilgili de bilgi verdi.

2009 yılı Nisan ayında satışa sunulan ve tablet bilgisayar pazarının yüzde 83.9’unu elinde bulunduran Apple iPad, Gartner’ın yayınladığı rapora göre 2010’da 17.6 milyon adet satmıştı.

Sony S1 ve S2 fotoğrafları:

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

Sony'nin yeni oyuncakları

 

 

 

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek...

13 inç MacBook Pro Yenilendi

Apple, 13 ink boyutlu MacBook Pro modelini yeni Magic Keyboard ve yeni teknik özelliklerle güncelledi. Fiziksel ESC tuşu, ters T şeklindeki yön...

Mac’te PDF Dokümanı Nasıl İmzalanır?

Apple, macOS Lion (10.7) ile birlikte PDF dokümanlara veya farklı biçimlerdeki görsellere kendi imzamızı ekleyebilmek için şık bir metod ekledi. Prosedür zamanla...

Classic Porsche’lere CarPlay Desteği

Porsche, klasik modelleri ile uyumlu Apple CarPlay destekli ses sistemlerini satışa sundu. CarPlay Radios adlı ürünler neredeyse 60'lı yılların modellerinden 2000'li yılların araçlarına...

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı, iOS için "Hayat Eve Sığar" adlı uygulamayı AppStore üzerinden yayınladı. Yeni tip korona virüsün yol açtığı COVID-19 hastalık ve salgın...

Popüler Kategoriler

9 YORUMLAR

    • Steve Jobs’un tabiri ile bir copycat daha! :) Hemoroid pardon Android çalıştırması bile benim için yeterli bir uzak durma sebebi. Lütfen yanlış anlaşılmasın. Android’in kötü olduğunu söylemiyorum. Android bu güne kadar taşınabilir cihazlar için yazılmış en iyi işletim sistemidir. Tabi iOS tan sonra… iOS kullandıktan sonra “en basiti bu” dedikleri cihazların bile kullanması bana sancı veriyor… Uzaya roket mi yollayacağım yoksa arkadaşıma e-posta mı?

      • HTC desire kullandım 1 günlüğüne. Telefon 1 gün açık kalınca donmalar kitlenmeler yaşamıştım.Dedim nasıl bir acıdır bu.İşte ozaman şu karara vardım Android ile işim olamayacağına.

  1. Sony en son OLED ekran da yapmıştı yeni nesil teknoloji diye sonra üretimi durdurdular. Piyasada aynı özelliklere sahip bir çok pad varken sırf SONY olduğu için alınır mı orası tartışılır. Tıpkı Apple Fanboylar olduğu gibi Sony Fanboylar da vardır. Ama bakalım bunun üretimi ne zaman durdurulacak. Sony çok geç girdi bu pazara..

  2. Fanboylar rakipleri neden böyle kötüleyip duruyorlar anlamiyorum, rakip olmasi her zaman iyidir, yoksa apple gibi yasakci ve müsterisini oksamayi seven bir firma tek basina pazarda nasil at kosturur düsünün bir hele. Bu hamle Sony´den beklenen bir hamleydi. Güzel olmus, umarim diger firmalarda daha kaliteli bir seyler cikarirlarda ,Apple i daha iyi seyler cikarmak zorunda birakirlar. Not: Besiktasliyim ve ipad 2´m var:)

    Eksideki gibi oldu:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.