apple-update - Elma Dergisi Türkiye

iWork, Mac, iOS ve iCloud için Güncelleniyor

Microsoft’un iPad için Office bileşenlerini yayınlamasının ardından Apple da iWork paketine çekidüzen getiriyor. iCloud, Mac ve iOS için iWork güncelleniyor.

iCloud için güncellemeler farkedilmeye başlandı.

iwork icloud güncelleme

Tüm uygulamalara Retina Ekran desteği eklendi ve artık uygulamalardan salt okunur belge paylaşımı yapılabiliyor. iCloud Mail’den bir dökümanı direk ilgili uygulama ile açmak da artık mümkün.

Ayrıca Pages uygulamasına yeni şablonlar eklendi. İçeri aktarılan grafikleri düzenleme yeteneği de gelen yeniliklerden biri. Numbers uygulamasına açılır menü desteği geldi. Apple’ın Mac ve iOS için iWork’ü güncelleyeceğine dair en somut kanıt ise iCloud’da bir uygulamayı açtığımızda karşımıza çıkan uyarı;

pages güncelleme elma dergisi

iCloud için iWork bileşenlerinden biri ile düzenlediğiniz herhangi bir belgeyi Mac veya iOS cihazınızda açmak istediğinizde muhtemelen hata ile karşılaşacaksınız. Gün içinde uygulamaların yeni sürümleri yayınlanacaktır diye düşünüyorum. Önemli bir belgenize her yerden erişebilmek için tüm uygulamalarınızın güncel olmasına özen gösterin. iCloud için iWork bileşenlerini güncellemek için herhangi bir çaba sarfetmeye gerek yok zira zaten siz açtığınızda güncellenmiş olacaklar fakat iOS veya Mac için otomatik güncellemeniz açık değilse App Store’daki güncellemeler bölümünden yazılımların yeni sürümlerini ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

 

Tagged With: , , , , , , , , , ,