Kutlarım, yeni bir bebeğimiz daha oldu: iPhone 4 Tanıtıldı

Yeni iPhone 4

Jobs, keynote’daki son sözlerinde “işte yeni bebeğimiz, Umarız bizim kadar siz de seversiniz” dedi.

Beklenilen oldu, iPhone 4 tanıtıldı. Espri ile karışık, basına sızan fotoğraflara da değinmeden edemedi. Kısaca yeni iPhone’un özelliklerine göz atacak olursak:

Cam ve metal ile şekillenmiş ince, yeni kasa, microSim kart, LED flaş, Wi-Fi, GPS, BlueTooth, UMTS, Gsm bağlantıları, inç kareye 326 piksel ile Retina Display, 960×640 ekran çözünürlüğü, 800:1 kontrast oranı, ARM tabanlı A4 işlemci, HD video kayıt, Video Chat (wireless üzerinden)

Özellikler tam olarak beklendiği gibi çıktı. iMovie uygulaması günün sürprizi oldu diyebilirim. Ekranın netliği göz doldurdu. Konferans sırasında yaşanan birkaç küçük aksaklık haricinde sorunsuz bir tanıtım oldu. 21 Haziranda kullanıcılar ile buluşacak olan iOS4 işletim sistemi, cihazlara bedava olarak yüklenebilecek. 24 Haziranda 5 ülkede, temmuzda ise 18 ülkede iPhone’un yasal satışı başlayacak.

Konferansta tanıtılması beklenen Yeni Apple TV, güncellenmiş Mac Pro ve MacBook Air, iTunes’un internet üzerinden çalışan versiyonu, beklenti olarak kaldı. iPhone 4’ün sadece wi-fi üzerinden görüntülü görüşmeye izin vermesi bir başka hayal kırıklığı oldu.

Tagged With: , ,