Mac ve iOS’un Alternatif E-Posta İstemcisi Sparrow Google Tarafından Satın Alındı

Mac ve iOS platformlarının alternatif e-posta istemcisi Sparrow Google tarafından satın alındı. Öncelikle Mac OS için kullanıma sunulan ve beğeni kazanan Sparrow,  iPhone sürümüyle iOS dünyasına da girmişti. Hem Mac hem de iPhone kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılan 3. parti e-posta istemcisi, sosyal ağ entegrasyonu ve sezgisel arayüzü sayesinde bazı kullanıcıların vazgeçilmezi haline geldi.

Satın alma gerçekleşmeden önce iPad verisyonu beklenen Sparrow’un Google tarafından satın alınması beklenen bir gelişme değildi. Şimdi Google ekibine devredilen Sparrow’un iPad versiyonunun ne zaman duyurulacağı belirsiz. Bununla birlikte şirket, mevcut uygulamaların kullanılabilir olarak kalacağı ve kullanıcılara destek sağlanmaya devam edileceğini belirtti.

Sparrow’un resmi sitesinden yapılan açıklamada, destekleriyle, tavsiyeleriyle ve paha biçilmez geri bildirimleriyle kendilerine daha iyi bir mail uygulaması yapmak için izin veren  kullanıcılara özel teşekkür edildi. Sparrow ekibi, Google’da yeni şeyler üzerine çalışacaklarını, bununla beraber Sparrow’u kullanımda tutmaya ve kullanıcılara destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Tagged With: , , , ,