OS X 10.9 Mavericks DP3 geliştiriciler için yayınlandı

-

Dün gece yayınlanan iOS 7 Beta 3’ün ardından Macintosh işletim sisteminin yeni sürümü OS X 10.9 Mavericks’in de üçüncü geliştirici sürümü yayınlandı. 1.08 GB boyutlu güncelleme, ikinci sürümde olduğu gibi yine performans iyileştirmesi ve hataların giderilmesine yönelik.

OS X Mavericks önümüzdeki sonbaharda yeni Harita ve iBooks uygulamaları, gelişmiş pil yönetimi ve pürüssüz kaydırma, genel performans artışı yanında daha etkin çoklu monitör kullanımı, Finder pencerelerinde sekmeler, Finder için etiketler ve daha hızlı bir safari ile birlikte son kullanıcılara sunulacak. Ilk iki sürümü kurmuş ve hataları nedeniyle kaldırmıştım.

Yenilikleri ve yeni yazılımın özelliklerini daha detaylı anlatan bir yazı daha hazırlayıp terfiye değip değmeyeceği konusunda yine sizi bilgilendirmeye devam edeceğim.

20130709-121032.jpg

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

  1. Benim bildiğim sürüm yükseldikçe mevcut bilgisayarları kasar, fakat OS X 10.9 Mavericks çok hızlı çalışıyor. Çok şaşırdım. Bu sürüm hataların giderildiğinde, sanki hızınında artacağı izlenimini veriyor.
    OS X 10.9 Mavericks, sıkaladan sıkalaya bilgisayarlarını günceleyenlere faydası olabilir. Mevcut bilgisayarlarını biraz daha kullanıp, yeni nesil macleri bekleyebilirler (örn. MacPro veya yeni nesil MacBookPro) çünkü OS X 10.9 Mavericks sistemi çok kasmıyor. Tespitlerinizi yazarsanız sevirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.