OS X Yosemite ve Apple’ın Ekim Ayı

-

20140723-223711-81431137.jpg
9to5Mac’in bugün yayınladığı iOS 8 ve iPhone 6 ile ilgili olan haberinden sonra OS X Yosemite ve Apple’ın bu Sonbahar için yaptığı Mac planları ile ilgili olan ikinci bir haberini yayınladı. Daha önce bahsettiğimiz üzere OS X Yosemite’nin, iOS 8 ve iPhone 6’nın Eylül ayında son kullanıcılara ulaşmasını takiben Ekim ayında kullanıma sunulacağı belirtilmişti.
OS X Yosemite’nin son geliştirici sürümünün, 29 Eylül’de geliştiricilerin kullanımına sunulacağı; 10 Ekim’de ise Golden Master sürümünün yayınlanacağı bildiriliyor. Habere göre bu tarihler OS X Yosemite’nin son kullanıcılara ulaşmasının Ekim ayının sonlarına doğru olacağını kanaat getiriyor.

Ekim ayı önemli bir ürün olan iWatch’ın tanıtılabileceği bir ay olacak iken, Apple’ın Yosemite’yi daha kapsamlı tanıtacak birkaç yeni ürün üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Bu gruba dahil olan ve daha önce sizlere bahsettiğimiz 12″ Retina Ekranlı MacBook Air:

Apple bu yeni Retina Ekranlı MacBook’un laptop endüstrisinde önemli bir ilerleme kaydedeceğini düşünüyor.

Apple’ın bu yeni makinayı küçük MacBook Pro olarak mı, yeni bir MacBook Air olarak mı yoksa tamamen yeni bir ürün kategorisi olarak mı lanse edileceği ise bilinmiyor.

OS X Yosemite’de ki tasarımsal çizgi Retina Ekranlı cihazlarda çok daha fazla belirdiği için, yüksek çözürlüklü ekranlara sahip cihazları tanıtmak için daha iyi bir zamana sahip olamayız.

Her ne kadar Apple, daha önce bahsedilen 4K çözünürlüğünde ki masaüstü cihazı “Retina Ekranlı” olarak lanse edebilecek olsa da, 27″ iMac ve Thunderbolt Ekranlarda ki 2560×1440 çözünürlüğü Apple’ın Retina Ekranlarında kullandığı çözünürlüğü iki katına çıkarma yöntemi henüz pazara girmeye hazır değiller.

9to5Mac’in kaynakları 12-inç’lik Retina MacBook ve iMac’in planlanan zaman dahilinde ilerdiğini söylüyor ve yeni cihazların 3. çeyrek sonlarına doğru veya son çeyrek başında geleceğini belirtiyor olsa da cihazların tanıtımının gelecek yılın ilk aylarına da sarkabileceği ifade ediliyor.

Ayrıca söylentiler uzun zamandır Retina Ekranlı iMac ve 4K Thunderbolt Ekranlar üzerinde durmuş ve geçtiğimiz Haziran ayında, OS X Yosemite’tede Retina Ekranlı iMac’in bulgularına rastlanmıştı. Son aylarda ise 4K Thunderbolt Ekran için fazla bir söylenti bulunmuyor.

Yeni Mac’ler ve OS X Yosemite’nin son kullanıcıya ulaşması ile birlikte iMovie ve Final Cut Pro’nun da güncelleneceği ve 4K video kameralar ile çekilmiş görüntüler ile uyumluluğu arttırabileceği belirtiliyor.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.