Sıradaki dava… Apple vs Samsung

-

Bilgisayar devi Apple, ürünlerini taklit ettiği gerekçesiyle rakibi Samsung’a dava açtı.

Apple, Güney Kore şirketinin Galaxy marka telefon ve tablet bilgisayar serisinin tamamen kendi ürünlerinin taklidi olduğunu öne sürdü.
Şirketin suçlamalarına göre iPhone ve iPad’den yapılan ‘birebir’ kopyalamada özellikle kare şeklindeki ekran ikonları gibi tasarım özelliklerine ağırlık veriliyor.
Samsung iddiaları reddetti ve uygun hukuki kanallardan Apple’e karşılık vereceğini açıkladı.
Şirket yetkilileri “Samsung’un başarısı kilit teknolojilerini geliştirmesinden ve fikri mülkiyet porfoyünü pekiştirmesinden kaynaklanmaktadır” dedi.
En hızlı büyüyen akıllı telefon üreticisi olan Samsung, ürünlerinde Apple’ın mobil yazılımlarına rakip Google’ın android işletim sistemi kullanılıyor.
Üç farklı tablet modeli ile Samsung, Apple’ın en büyük rakibi. Ancak satışlara bakıldığında hala pazar liderini bir hayli geriden izliyor.
Telefon üreticisi şirketler arasındaki hukuk mücadelesi bununla sınırlı değil.
Patentler konusunda Nokia Apple ile, Apple da HTC ile davalı.
Apple’ın 10’u patent ihlali hakkında olmak üzere, haksız kazanç edinmeyi de içeren toplam 16 suçlamadan oluşan dava dosyası California’da bir mahkemeye iletildi.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.