Tado Akıllı Klima Kontrol Sistemi

-

IMG_2784

Tado, düşük enerjili Bluetooth ve iBeacon teknolojisi ile çalışan evinizin klima sistemine bağlanan ve oldukça kullanışlı diyebileceğimiz bir akıllı klima kontrol sistemi.

Evinizin klima sistemine bağlanarak sizin ev içindeki konumuzu belirliyor ve ayarladığınız zaman ve sıcaklık değerlerinin korunmasını sağlıyor. Evinizdeki konumunuzu belirleyerek bulunduğunuz odadaki klima sisteminin çalışmasını ya da siz odadan veya evden çıktığınızda klima sisteminin otomatik kapanmasına olanak sunuyor.

Tado, bu projenin gerçekleşmesi için gerekli olan 150 bin dolar bütçeye yakın zamanda ulaştı ve yeni hedefleride ulaştıkları bu bütçeyi 50 bin dolar daha arttırarak sistemin Apple’ın pazartesi günü WWDC etkinliğinde tanıttığı HomeKit sistemi ile entegrasyonunu tamamlamak. Bu sayede Siri’ye yereceğiniz birkaç sesli komut sayesinde telefonunuzun ekran parlaklılığını ayarlar gibi evinizin sıcaklığını ayarlayabileceksiniz.

Tado’yu Kickstarter üzerinden açılış fiyatı olan 69 dolara 11 Hazirana kadar alabilirsiniz, daha son ürün fiyatı perakende fiyatı olan 149 dolara çıkacak. Kickstarter üzerinden alan kullanıcıların en büyük avantajı tado’ya internet veya perakende mağazalarında satışa çıkmadan 4 ay önce sahip olabilecek.

tado-presse-EN-goodMorning

200 bin dolar toplan bağışa ulaştıklarında Tado’nun iOS 8 ile gelen HomeKit entegre şekli 2014 Sonbaharında yayınlanacak. Diğer üçüncü parti ev sistemleri ile senkronize olarak kullanıcıların farklı senaryolar yaratmasına olanak sağlayacak.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

Önceki İçerikİlk Bakışta iOS 8
Sonraki İçerikİlk Bakışta OS X Yosemite

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.