Ana SayfaDonanımTado Akıllı Klima Kontrol Sistemi

Tado Akıllı Klima Kontrol Sistemi

IMG_2784

Tado, düşük enerjili Bluetooth ve iBeacon teknolojisi ile çalışan evinizin klima sistemine bağlanan ve oldukça kullanışlı diyebileceğimiz bir akıllı klima kontrol sistemi.

Evinizin klima sistemine bağlanarak sizin ev içindeki konumuzu belirliyor ve ayarladığınız zaman ve sıcaklık değerlerinin korunmasını sağlıyor. Evinizdeki konumunuzu belirleyerek bulunduğunuz odadaki klima sisteminin çalışmasını ya da siz odadan veya evden çıktığınızda klima sisteminin otomatik kapanmasına olanak sunuyor.

Tado, bu projenin gerçekleşmesi için gerekli olan 150 bin dolar bütçeye yakın zamanda ulaştı ve yeni hedefleride ulaştıkları bu bütçeyi 50 bin dolar daha arttırarak sistemin Apple’ın pazartesi günü WWDC etkinliğinde tanıttığı HomeKit sistemi ile entegrasyonunu tamamlamak. Bu sayede Siri’ye yereceğiniz birkaç sesli komut sayesinde telefonunuzun ekran parlaklılığını ayarlar gibi evinizin sıcaklığını ayarlayabileceksiniz.

Tado’yu Kickstarter üzerinden açılış fiyatı olan 69 dolara 11 Hazirana kadar alabilirsiniz, daha son ürün fiyatı perakende fiyatı olan 149 dolara çıkacak. Kickstarter üzerinden alan kullanıcıların en büyük avantajı tado’ya internet veya perakende mağazalarında satışa çıkmadan 4 ay önce sahip olabilecek.

tado-presse-EN-goodMorning

200 bin dolar toplan bağışa ulaştıklarında Tado’nun iOS 8 ile gelen HomeKit entegre şekli 2014 Sonbaharında yayınlanacak. Diğer üçüncü parti ev sistemleri ile senkronize olarak kullanıcıların farklı senaryolar yaratmasına olanak sağlayacak.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar