Uzay Grisi iPad mini 2

iPad-Mini-2-Gray-640x215

Biraz önce Apple’ın ikinci nesil iPad mini tablet bilgisayarına ait olduğu ileri sürülen bir kasa fotoğrafı basına sızdı. Tahmin edilebileceği üzere iPhone 5s’te de kullanılan Uzay Grisi renge sahip cihazın fotoğrafını ilk yayınlayan yer, nowhereelse.fr adresli fransız sitesi oldu.

iPad mini’nin ikinci nesline ilişkin sızıntılarda şimdilik görüntülenen iki renkten biri gümüş/beyaz ( Elma Dergisi’nde daha önce yayınlanan renk) kombinasyonu diğeri ise uzay grisi/siyah oldu. İlk nesil iPad mini ile kasa tasarımı olarak her ne kadar birbirlerine tıpatıp aynı gibi görünseler de en belirgin fark, ilk nesilde kasa arkasındaki Apple logosu baskı iken ikinci nesilde Mac’lerde olduğu gibi kasa içine yerleştirilmiş.

iPad-Mini-2-Gray-00

iPhone 5s ve iPod nano’nun ardından Apple’ın bu rengi ikinci nesil iPad mini’lerde de kullanacağına neredeyse kesin gözü ile bakılıyor.

Cihaz hakkında henüz çok fazla bilgi sızmış değil. En büyük beklentiler ise daha güçlü işlemci ve Retina Ekran. iPad mini’nin çıkış tarihi konusunda da pek net bilgi bulunmamakla birlikte bir kısım yabancı medya, Apple’ın 15 Ekim’de, yani yaklaşık bir ay kadar sonra yeni bir etkinlik daha düzenleyeceği ve iPad mini ile yeni Mac’leri tanıtacağı hakkında hemfikir. Ben şimdilik tarih konusunda pek bilgi vermemek taraftarıyım

Tagged With: , , ,