Verizon iPhone 4 Tanıtıldı

Beklendiği gibi bugün TSİ 18:00 de başlayan Verizon basın toplantısı iPhone 4 yumurtladı. Böylece ABD’de iPhone tekeli  AT&T ‘den alınmış oldu. Verizon, 10 şubattan itibaren iPhone 4’ü kullanıcılara satmayı planladığını duyurdu. Apple ‘dan Tim Cook ile birlikte gerçekleştirilen etkinlikte teknik anlamda herhangi bir değişiklik olmadığı belirtildi. Daha önce basına sızan video (kaldı ki geri çekilmişti) ve burada paylaştığımız fotoğraflar (Verizon iPhone Kasa Farkları) ile anten tasarımının ve kasanın CDMA ile uyumlu olarak değiştirildiği açıklandı. Gözle görülür fark, ses açma kapatma düğmesinin üzerindeki ekstra bağlantı noktası ve sim kart yuvasının olmayışı (CDMA servisi kullanan cihazlarda çıkartılabilir sim kart’a gerek duyulmuyor). Oysa daha önce basına sızan fotoğraflarda sim kart yuvası vardı.

Verizon iPhone 4 Kasa farklılıkları

Fiyatlandırma ise, 16 GB için 199$, 32 GB için ise 299$ olarak düzenlenmiş. (2 yıllık kontrat ile). Verizon’un başkanı ve operasyonlardan sorumlu üst yöneticisi Lowell McAdam açıklamasında, “milyonlarca kablosuz kullanıcısını ülkenin en güvenilir ağı üzerinde endüstri öncüsü iPhone 4 ile tanıştırmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu endüstri için son derece önemli bir adım, iki müthiş firma, kullanıcılara mobil dünyanın bu yüzyıldaki en önemli teknolojik gelişmelerinden birisini sunmak için güçlerini birleştiriyor” dedi.

Özetle, ABD liler için yeni bir seçenek daha çıktı. Verizon’un CDMA şebekesinin hotspot desteği sayesinde, 5 farklı cihazın Wi-fi kaynağı olarak iPhone 4’ü kullanabilecek olması güzel bir gelişme. Ancak hatırlatmakta fayda var, bu esnada (internet bağlantısı mevcut iken) CDMA servisi olumsuzluğu, sesli arama desteği bulunmuyor. Aman diyeyim, yeni iPhone, iPhone 5 vs laflarına aldanıp, bu cihazı ABD’den getirenlere ekstra bedel ödemeyin. Yurt dışından iPhone 4 almak isteyenler için en uygun ülke, hala 1050 TL civarında etiket ile sim kilitsiz satış yapan İngiltere. (Tabi stok bulabilene…)

Tagged With: , , ,