Yatırımcılar Apple’dan Büyük Ekranlı iPhone Bekliyor

-

Apple Insider’ın haberine göre, büyük ekranlı iPhone’u önemli bir gelir fırsatı olarak gören yatırımcıların Apple’a 5 inç ekran büyüklüğünde bir iPhone üretmesi çağrısı giderek büyüyor.

Bunun yanısıra tanınmış analistler de Apple’a “phablet” olarak adlandırdıkları, tablet ve telefon arasındaki boşluğu bu iki ürünü bileştirerek dolduran sınıfa ürün vermesi çağrısında bulundu. Analistlere göre,”Phablet” sınıfı büyük ekranlı bir iPhone, Apple’a Galaxy Note gibi telefonlar ile rekabet etme şansı verecek ve büyük ekranlı akıllı telefonların trend olduğu piyasada ayakta kalmasını sağlayacak.

20130205-193916.jpg

Analistlerden Shaw Wu, büyük ekranlı telefonların başarılı olduğunu itiraf etti ve Samsung’un tedarikçi zinciri kaynaklarının 5 inç büyüklüğünde Galaxy S4’ü işaret ettiğine dikkati çekti. iOS’in, iTunes’un ve Apple ekosisteminin harika olduğunu söyleyen Wu, buna rağmen müşterilerin büyük ekran isteğinin açık olduğunu söZlerine ekledi. Shaw Wu’ya göre, Apple pazardaki lider ve üst sıradaki konumunu sürdürmek istiyorsa bu çağrıya kulak vermek zorunda.

20130205-193942.jpg

Büyük ekranlı iPhone çağrısına bir destek de analist Ben A. Reitzes’den geldi. 5 inç ekran büyüklüğündeki “phablet” sınıfı cihazların 2012’de 27 milyon satış adetinin 2015 yılında 230 milyona ulaşacağını belirtiyor.

20130205-194009.jpg

Kısacası, yatırımcısından analistine hemen herkes “daha büyük ekranlı iPhone” diye haykırıyor. Göstergeler ise kısa vadede Apple’ın bu çağrılara kulak asmamayı sürdüreceği yönünde.

Daha önce de belirttiğim gibi, Apple bir gün mutlaka daha büyük ekranlı bir iPhone üretmek zorunda kalacak. Umarım o gün her şey için geç olmaz ve bu inat Apple’a pahalıya mal olmaz…

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

3 YORUMLAR

  1. 5” lik bir İPhone çıktığı gün İPhone kullanmayı bırakırım çünkü diğer firmalardan farkı kalmaz ve 5” lik bir iphone çok kötü görünür ve kullanımıda hiç kolay olmaz.

  2. Eğer Apple gibi bir firma 5″ilk bir ürün tanıtırsa bunun günümüzdeki iOS gibi çalışmayan bir işletim sistemi ile yapmak zorunda kalır.

    iOS ve OSX birleşmesi gibi bir durum olmaz burada ama iOS OSX’e daha çok yaklaşır. Bu cihazı eline alan kullanıcı cihaza yakınlık hissetmeli. 5″ olacak da işlevi yetersiz olacaksa yapmasın. Apple yapacaksa bu ürüne bir farklılık katmalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.