Yatırımcılar Apple’dan Büyük Ekranlı iPhone Bekliyor

Apple Insider’ın haberine göre, büyük ekranlı iPhone’u önemli bir gelir fırsatı olarak gören yatırımcıların Apple’a 5 inç ekran büyüklüğünde bir iPhone üretmesi çağrısı giderek büyüyor.

Bunun yanısıra tanınmış analistler de Apple’a “phablet” olarak adlandırdıkları, tablet ve telefon arasındaki boşluğu bu iki ürünü bileştirerek dolduran sınıfa ürün vermesi çağrısında bulundu. Analistlere göre,”Phablet” sınıfı büyük ekranlı bir iPhone, Apple’a Galaxy Note gibi telefonlar ile rekabet etme şansı verecek ve büyük ekranlı akıllı telefonların trend olduğu piyasada ayakta kalmasını sağlayacak.

20130205-193916.jpg

Analistlerden Shaw Wu, büyük ekranlı telefonların başarılı olduğunu itiraf etti ve Samsung’un tedarikçi zinciri kaynaklarının 5 inç büyüklüğünde Galaxy S4’ü işaret ettiğine dikkati çekti. iOS’in, iTunes’un ve Apple ekosisteminin harika olduğunu söyleyen Wu, buna rağmen müşterilerin büyük ekran isteğinin açık olduğunu söZlerine ekledi. Shaw Wu’ya göre, Apple pazardaki lider ve üst sıradaki konumunu sürdürmek istiyorsa bu çağrıya kulak vermek zorunda.

20130205-193942.jpg

Büyük ekranlı iPhone çağrısına bir destek de analist Ben A. Reitzes’den geldi. 5 inç ekran büyüklüğündeki “phablet” sınıfı cihazların 2012’de 27 milyon satış adetinin 2015 yılında 230 milyona ulaşacağını belirtiyor.

20130205-194009.jpg

Kısacası, yatırımcısından analistine hemen herkes “daha büyük ekranlı iPhone” diye haykırıyor. Göstergeler ise kısa vadede Apple’ın bu çağrılara kulak asmamayı sürdüreceği yönünde.

Daha önce de belirttiğim gibi, Apple bir gün mutlaka daha büyük ekranlı bir iPhone üretmek zorunda kalacak. Umarım o gün her şey için geç olmaz ve bu inat Apple’a pahalıya mal olmaz…

Tagged With: