Ana SayfaDedikoduYeni iPhone 7 Sızıntıları

Yeni iPhone 7 Sızıntıları

Gün geçmiyor ki iPhone 7 hakkında bir başka sızıntı internete düşmesin. Mümkün olduğu kadarıyla akla mantığa en yatkın olanlarını cımbızla seçip sizlerle paylaşıyoruz.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a ait olduğu ileri sürülen fotoğrafların kaynağı yine Çin’deki tedarik zincirleri… Fotoğraflardan ilki önce nowhereelse.fr tarafından yayımlandı. Bu fotoğraftaki kasanın 4.7 inçlik iPhone 7 modeline ait olduğu belirtiliyor. Anten çizgilerinin daha önceki sızıntılarda olduğu gibi kasanın kenarlarından dolaştığı yine görülebiliyor. LED flaş ve mikrofon deliklerinin dışında daha geniş kamera boşluğu göze çarpıyor. Gelişmiş bir CMOS sensör ile daha büyük bir kameraya işaret eden bu bilgiler dışında yeni bir bilgi yer almıyor.

coque-ip7-crop

İkinci fotoğraftaki ürünün ise tamamlanmış olarak görünen iPhone 7 Plus modeline ait bir görsel olduğu belirtiliyor. İlaç şeklinde bir kamera çıkıntısı, çift kamera lensine ev sahipliği yapıyor. Fotoğrafa bakarak ürün hakkında daha fazla yorum yapmak mümkün değil.

apn-iphone-7-plus-pro-800x1067

Eldeki verileri toparlayacak olursak yeni modellerin önümüzdeki Eylül ayı içinde tanıtılması bekleniyor. Yeni A10 işlemci, daha hızlı LTE ve Wi-Fi bağlantı teknolojileri ve yeni kamera ile donatılması beklenen modellerden kulaklık çıkışının kaldırılması, kablolu veya kablosuz ses için lightning ve bluetooth kullanılacağı öngörülüyor.

2 YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
dogan
dogan
7 yıl önce

Yıllardır apple kullanan bir kullanıcıyım. telefonundan tabletine, mac ten iwatch’a, time capsul den airport extreme ve apple tv ye kadar tüm modellerini bugüne kadar severek kullandım. Ama Jobs tan sonra işin zevki giderek kaçmaya başladı sanki yada ben zevk alamamaya başladım artık. 7 plus da görünen kamera tasarımı doğruysa tam bir facia. IOS 10 major değil de sanki minör bir güncelleme gibi duruyor. OSX in yeni versiyonu sierra da da siri dışında bir yenilik göremiyorum. Tahminlerim apple’ın bu sene kötü bir finansal bilanço yaşayacağı yönünde. sanırım bir devir kapanıyor. Tek sorun bayrağı teslim alacak bir steve’in ortaya çıkmaması. Belki zalim, belki acımasız, çok çalıştıran, çok eleştiren ve hiçbir şey beğenmeyen bir steve. “Zeki insanları işe alıp onlara ne yapacaklarını söylemek mantıklı gelmiyor. Biz zeki insaları işe alırız ki onlar bize ne yapacağımızı söylesinler” saygıyla anıyoruz.

Mehmet Avincan
7 yıl önce
Reply to  dogan

Ne denilebilir ki. Yorumunuza hak vermemek elde değil. Sırf bu konu üzerine uzun süredir yazmak istediğim pek çok nokta var. Umarım zaman bulup bir gün sizlerle paylaşırım.

Son Yazılar