Yeni iPhone, iPod ve iPad ile ilgili detaylar

Dedikodulara baktığımız zaman Apple bu sene için hem elindeki ürünleri yenilemeyi hem de arşivine yeni ürünleri eklemeyi planlıyor.

1. Yeni iPhone: Yeni iPhone: Apple, iPhone ailesine bu yıl yeni bir cihaz daha katmayı planlıyor. Tarih uzun vadeli olduğu için kesin bir şey söylenemiyor ama Eylül ayının üçüncü haftasında bir lansman olacağı işaret ediliyor. Eylül ayının ortasında tanıtılmasına rağmen ekim ayında satışa çıkacak.

2. Yeni iPhone kılıfları: Apple iki farklı yeni iPhone kılıfı üzerinde çalışıyor. Bunlarda biri iPhone 4’ler için üretilmiş olan Bumper’a benzer bir kılıf. Diğer kılıf için detaylı bir bilgi yok ama kaynaklardan gelen dedikodulara göre aksesuar pazarında çok büyük etkisi olacak.

3. Yeni iPod Touch: Yeni iPod Touch büyük olasılıkla yeni iPhone ile aynı boyutlara sahip olacak. A5 CPU ile performansı görülür derecede artacak. Yeni iPod, iPhone ile aynı zamanda tanıtılacak ve satışı da aynı zamanda başlayacak.

4. Yeni nesil iPod Nano: Söylentilere göre yeni iPod Nano şimdiye kadar tanıtılmış olan versiyonlarından daha ilginç bir tasarıma sahip olacak. iPod Nano ile ilgili ikinci bir olasılık daha var. Apple tasarımı çok fazla değiştirmeden satışa sunabilir.

5. iPad Mini + kılıfları: iPad Mini, iPhone ile aynı zamanda tanıtılmayabilir. Lansman tarihi olarak Ekim sonu gözüküyor. Büyük bir olasılıkla da Kasım ayında satışa başlar. Kılıf içinde Apple iPad Mini Smart Cover ve iPad Mini Smart Case üzerinde çalışıyor.

 6. Dördüncü nesil iPad: Dördüncü nesil iPad için Apple mevcut tasarımın üzerinde değişikler gerçekleştirecek. Daha küçük bir Dock konektörüne sahip olacak. Eklenecek diğer özellikler; Arka mikrofon, arka mikrofon gürültü engelleyici (Bunun nedeni, iPad ile video kayıdı yaparken sesi daha net almamız.) ve arka kamera için flaş.

Bu yazılı ile bu sene tanıtılması beklenen cihazları özetlemiş oldu. Tabi ki bu ürünler ile sınırlı kalmayıp başka süprizler yapabilir ya da bir kısım ürünü gelecek seneye saklayabilir.

Tagged With: , , , ,