Yeni iPhone ve iPad dedikoduları

iPhone-5S-iPad-5-rumors

iMore’dan Rene Ritchie’nin aktardığı dedikodular, Apple’ın yeni nesil iPhone’u, “iPhone 5S” i Ağustos ayında satışa çıkartacağı yönünde. iPhone 5’in Eylülde satışa sunulmuş olması, Ağustos ayını beklenen güncelleme aralığına sokuyor. Daha önceki “S” modellerinde olduğu gibi yeni nesil iPhone’un mevcut iPhone 5 tasarımını koruyarak gelişmiş kamera ve işlemci ile donatılabileceğini tahmin etmek güç değil. Neredeyse her yerde dolaşan bir başka dedikodu  ise home tuşunun altında bir parmak izi sensörünün bulunacağı yönünde.

Şimdiye kadar ilk baharda satışa sunulan iPad modelleri için dolaşan son dedikodular ise bu bahar dönemi için yeni iPad beklentilerini güçlendiriyor. Üçüncü neslinin üzerinden henüz yedi ay geçmişken tanıtılan 4. nesil iPad’in de yenilenme döngüsüne bu yıl geri döneceği ve iPad mini tarzında bir kasa tasarımı ile Nisan ayında satışa sunulabileceği belirtiliyor.

Beşinci nesil iPad’in, iPad mini’deki gibi incelen çerçeve sayesinde ekran boyutunun korunarak kasa boyutunda küçülme olacağı, iPad mini’nin ise retina ekrana sahip olacağı beklentiler arasında.

ipad5back

Tagged With: , , ,