Yeni iPhone ve iPad dedikoduları

-

iPhone-5S-iPad-5-rumors

iMore’dan Rene Ritchie’nin aktardığı dedikodular, Apple’ın yeni nesil iPhone’u, “iPhone 5S” i Ağustos ayında satışa çıkartacağı yönünde. iPhone 5’in Eylülde satışa sunulmuş olması, Ağustos ayını beklenen güncelleme aralığına sokuyor. Daha önceki “S” modellerinde olduğu gibi yeni nesil iPhone’un mevcut iPhone 5 tasarımını koruyarak gelişmiş kamera ve işlemci ile donatılabileceğini tahmin etmek güç değil. Neredeyse her yerde dolaşan bir başka dedikodu  ise home tuşunun altında bir parmak izi sensörünün bulunacağı yönünde.

Şimdiye kadar ilk baharda satışa sunulan iPad modelleri için dolaşan son dedikodular ise bu bahar dönemi için yeni iPad beklentilerini güçlendiriyor. Üçüncü neslinin üzerinden henüz yedi ay geçmişken tanıtılan 4. nesil iPad’in de yenilenme döngüsüne bu yıl geri döneceği ve iPad mini tarzında bir kasa tasarımı ile Nisan ayında satışa sunulabileceği belirtiliyor.

Beşinci nesil iPad’in, iPad mini’deki gibi incelen çerçeve sayesinde ekran boyutunun korunarak kasa boyutunda küçülme olacağı, iPad mini’nin ise retina ekrana sahip olacağı beklentiler arasında.

ipad5back

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

4 YORUMLAR

  1. Bir dedikoduda benden. Kaynağı çok sağlam bir bilgiyi sizinle paylaşıyorum. İphone 5s tasarım olarak, Köşeleri yuvarlatılmış, ortası cam, dikdörtgen tasarım olacağı yönünden.

  2. Kilitli ekranda “açmak için sürükle” özelliğine şifre koruması ekleyenler için alternatif olarak home tuşu üzerinde kısa bir süre parmağınızı tutarak sadece sizin açabileceğiniz bir güvenlik kilidi düşünülüyor olabilir. Bu dedikodu nedense bana pek de tutarlı gelmese de pek çok kaynağın aynı özelliğin üzerinde durması paylaşmamız için en önemli etken oldu. Tenzen kullanıcısının üstü kapalı “bilinen haberleri paylaşıp durmayın” önerisine de saygı duyuyoruz ancak ekosistemi herkesin çok yakından takip edemediğini de hatırlatmak isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.