Yeni iPhone ve iPad Mini Eylül’de mi Gelecek?

Apple İnsider sitesi Tayvanlı tedarikçi zincirine dayandırdığı haberinde, Apple’ın “heyecan verici” bir Eylül’e hazırlandığını belirtti. Kaynaklar Apple’ın yeni iPhone’u ve iPad “Mini”yi eylül ayı içerisinde sunacağını iddia ediyor.

Tayvan’da bulunan Topeka Sermaye Piyasası analistlerinden Brian White, bu hafta katıldığı 2012- Computex Show etkinliğinde tedarikçi zinciri kaynaklarıyla yaptığı görüşmelerde Apple’ın “heyecan verici” bir eylül ayı için hazırlandığı yolunda bilgiler aldığını duyurdu.

Brian White tedarikçi kaynaklarıyla yeni iPhone’nun yekpare alüminyüm gövdeye sahip olacağı dedikodularını tartıştı. Gelen çok sayıdaki yeni rapor doğrultusunda, Apple’ın Eylül ayında yeni iPhone ile birlikte 7.85inç ekran büyüklüğüne sahip yeni bir iPad modelini duyuracağına inandığını ifade etti.

White, iPad “mini” olarak ifade ettiği yeni tabletin, birinci ve ikinci nesil iPad’ler gibi 1024×768 çözünürlüğe sahip bir retina ekrana sahip olacağını ve bu böylece mevcut iPad uygulamaların modifikasyona ihtiyaç duymadan “mini” iPad’de çalışacağını da sözlerine ekledi.