Yepyeni iPod’lar…

-

Apple’ın etkinliğinde iPhone 5’in gölgesinde kalmayan ürün iPod Touch oldu. iPod Nano’nun da dikkat çektiği lansmanda ürünler müzikseverlerin beğenisini kazanacak gibi görünüyor.

Minik bir iPhone’u andıran iPod Nano, şimdiye kadarki en ince iPod Nano modeli oldu. Sadece 5.4 mm kalınlığındaki nano, eskisine oranla %38 daha ince.

Fiziksel düğmeleri cihazın yan yüzüne yerleştirilen Nano’nun ekranı 2,5″ ve artık onun da bir home tuşu var. Multitouch özellikli ekranı ile tanıtılan iPod Nano, 7 farklı renk ile sunuluyor.

Geniş ekran video izlenebilen Nano’ya  Bluetooth da eklenmiş.

iPod Touch ise, yazının başında da değindiğim gibi bu kez kesinlikle iPhone’un gölgesinde kalmayan bir ürün oldu. Zaten ince olan Touch, 6,1 mm ile bu kez gerçekten inanılmaz bir hale gelmiş. Sadece 88 gramlık ağırlığı ile aynı zamanda şimdiye kadarki en hafif Touch versiyonu oldu.

iPod Touch, iPhone ile aynı boyutta Retina Ekran’a sahip. A5 işlemci ile iki kat hızlandığı belirtilen iPod 40 saat aralıksız müzik çalabiliyor.

5 mp kamera ile eskisinden çok daha iyi görüntüler yakalayacak olan iPod Touch da iPhone’da olduğu gibi Panorama moduna sahip. Facetime HD kamerası ile 720p video çekimi yapabiliyor Bluetooth 4.0 teknolojisini destekliyor.

iPod Touch artık Yeni iPad ve iPhone 4S, iPhone 5 gibi Apple TV’ye AirPlay Mirroring yapabiliyor.

Etkinlikte en çok beğenilen ürün olan iPod Touch artık 5 farklı renk seçeneği ile bu ay satışta.

iPod’lardan sonra tüm iPod ailesi ve iPhone ile birlikte verilecek olan kulaklıklar da “EarPods” adı ile ve tasarımla tanıtıldı.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek...

13 inç MacBook Pro Yenilendi

Apple, 13 ink boyutlu MacBook Pro modelini yeni Magic Keyboard ve yeni teknik özelliklerle güncelledi. Fiziksel ESC tuşu, ters T şeklindeki yön...

Mac’te PDF Dokümanı Nasıl İmzalanır?

Apple, macOS Lion (10.7) ile birlikte PDF dokümanlara veya farklı biçimlerdeki görsellere kendi imzamızı ekleyebilmek için şık bir metod ekledi. Prosedür zamanla...

Classic Porsche’lere CarPlay Desteği

Porsche, klasik modelleri ile uyumlu Apple CarPlay destekli ses sistemlerini satışa sundu. CarPlay Radios adlı ürünler neredeyse 60'lı yılların modellerinden 2000'li yılların araçlarına...

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı, iOS için "Hayat Eve Sığar" adlı uygulamayı AppStore üzerinden yayınladı. Yeni tip korona virüsün yol açtığı COVID-19 hastalık ve salgın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

  1. Şahsen nano’nun eski hali daha çok hoşuma gidiyordu. Özellikle kol saati gibi kullanılmasına yarayan kayış çok yaratıcıydı. Dokunmatik ekran da zaten vardı. Home tuşu ekleyip ekranı büyüterek ne kadar yenilikçi bir tasarım ortaya çıkar tartışılır..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.