Yepyeni iPod’lar…

-

Apple’ın etkinliğinde iPhone 5’in gölgesinde kalmayan ürün iPod Touch oldu. iPod Nano’nun da dikkat çektiği lansmanda ürünler müzikseverlerin beğenisini kazanacak gibi görünüyor.

Minik bir iPhone’u andıran iPod Nano, şimdiye kadarki en ince iPod Nano modeli oldu. Sadece 5.4 mm kalınlığındaki nano, eskisine oranla %38 daha ince.

Fiziksel düğmeleri cihazın yan yüzüne yerleştirilen Nano’nun ekranı 2,5″ ve artık onun da bir home tuşu var. Multitouch özellikli ekranı ile tanıtılan iPod Nano, 7 farklı renk ile sunuluyor.

Geniş ekran video izlenebilen Nano’ya  Bluetooth da eklenmiş.

iPod Touch ise, yazının başında da değindiğim gibi bu kez kesinlikle iPhone’un gölgesinde kalmayan bir ürün oldu. Zaten ince olan Touch, 6,1 mm ile bu kez gerçekten inanılmaz bir hale gelmiş. Sadece 88 gramlık ağırlığı ile aynı zamanda şimdiye kadarki en hafif Touch versiyonu oldu.

iPod Touch, iPhone ile aynı boyutta Retina Ekran’a sahip. A5 işlemci ile iki kat hızlandığı belirtilen iPod 40 saat aralıksız müzik çalabiliyor.

5 mp kamera ile eskisinden çok daha iyi görüntüler yakalayacak olan iPod Touch da iPhone’da olduğu gibi Panorama moduna sahip. Facetime HD kamerası ile 720p video çekimi yapabiliyor Bluetooth 4.0 teknolojisini destekliyor.

iPod Touch artık Yeni iPad ve iPhone 4S, iPhone 5 gibi Apple TV’ye AirPlay Mirroring yapabiliyor.

Etkinlikte en çok beğenilen ürün olan iPod Touch artık 5 farklı renk seçeneği ile bu ay satışta.

iPod’lardan sonra tüm iPod ailesi ve iPhone ile birlikte verilecek olan kulaklıklar da “EarPods” adı ile ve tasarımla tanıtıldı.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

  1. Şahsen nano’nun eski hali daha çok hoşuma gidiyordu. Özellikle kol saati gibi kullanılmasına yarayan kayış çok yaratıcıydı. Dokunmatik ekran da zaten vardı. Home tuşu ekleyip ekranı büyüterek ne kadar yenilikçi bir tasarım ortaya çıkar tartışılır..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.