Yepyeni iPod’lar…

Apple’ın etkinliğinde iPhone 5’in gölgesinde kalmayan ürün iPod Touch oldu. iPod Nano’nun da dikkat çektiği lansmanda ürünler müzikseverlerin beğenisini kazanacak gibi görünüyor.

Minik bir iPhone’u andıran iPod Nano, şimdiye kadarki en ince iPod Nano modeli oldu. Sadece 5.4 mm kalınlığındaki nano, eskisine oranla %38 daha ince.

Fiziksel düğmeleri cihazın yan yüzüne yerleştirilen Nano’nun ekranı 2,5″ ve artık onun da bir home tuşu var. Multitouch özellikli ekranı ile tanıtılan iPod Nano, 7 farklı renk ile sunuluyor.

Geniş ekran video izlenebilen Nano’ya  Bluetooth da eklenmiş.

iPod Touch ise, yazının başında da değindiğim gibi bu kez kesinlikle iPhone’un gölgesinde kalmayan bir ürün oldu. Zaten ince olan Touch, 6,1 mm ile bu kez gerçekten inanılmaz bir hale gelmiş. Sadece 88 gramlık ağırlığı ile aynı zamanda şimdiye kadarki en hafif Touch versiyonu oldu.

iPod Touch, iPhone ile aynı boyutta Retina Ekran’a sahip. A5 işlemci ile iki kat hızlandığı belirtilen iPod 40 saat aralıksız müzik çalabiliyor.

5 mp kamera ile eskisinden çok daha iyi görüntüler yakalayacak olan iPod Touch da iPhone’da olduğu gibi Panorama moduna sahip. Facetime HD kamerası ile 720p video çekimi yapabiliyor Bluetooth 4.0 teknolojisini destekliyor.

iPod Touch artık Yeni iPad ve iPhone 4S, iPhone 5 gibi Apple TV’ye AirPlay Mirroring yapabiliyor.

Etkinlikte en çok beğenilen ürün olan iPod Touch artık 5 farklı renk seçeneği ile bu ay satışta.

iPod’lardan sonra tüm iPod ailesi ve iPhone ile birlikte verilecek olan kulaklıklar da “EarPods” adı ile ve tasarımla tanıtıldı.

Tagged With: , , ,