5.5″ iPhone 6’da ve Bazı 4.7″ iPhone 6 Modellerinde Safir Ekran Yer Alacak

IMG_2580.JPG Analist ve Apple’ın safir üretiminde ki ortağı GT Advanced yatırımcısı Matt Margolis‘in belirttiğine göre bütün 5.5″ iPhone 6’lar safir ekranlar ile gelecek. 4.7″ iPhone 6’ların ise bazı modelleri safir ekrana ve diğer modeller ise önce ki iPhone’lar gibi Gorilla Glass ekrana sahip olacak.

Foxconn’un üretim operasyonlarına yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre iPhone 6 her iki boyutta da safir ekran kaplamaları ile birlikte gelecek. Ayrıca bu kaynaklar 4.7″ iPhone 6’nın iki çeşit olarak; safir ekran kaplamasına sahip ve Gorilla Glass ekrana sahip olarak geleceğini belirtti. Şu anda 4.7″ modelde safir ekranın bulunup bulunmamasının neye göre belirlendiğini bilmiyorum. 5.5″ model için yaptığım son incelemelere göre ise, şu anda bu boyutta ki bütün modellerin ekranının safir kaplama ile korunması bekleniyor.

Bay Margolis’in, GT Advanced safir fabrikasında ciddi manada yatırım yaptığı belirtiliyor. Kendisi geçen hafta fabrikada üretimin daha da arttırılacağını söylediği ve daha sonra resmi makamlara gönderilen mektubun bunu doğruladığı belirtiliyor.

Daha önce de Apple’ın safir ekranı daha yüksek model iPhone’lara saklayabileceği bilgisi gelmişti.

Apple, 9 Eylül’de yeni iPhone’ları tanıtacak. Firma daha önce gelen bilgileri resmiyete çevirdi ve biraz önce etkinlik davetiyesini basına gönderdi. Hatırlarsanız etkinlikte ayrıca iWatch’ın da yer alabileceği bilgisine daha önce yer vermiştik.

Tagged With: , , , , , , , , , ,