Apple, 9 Eylül İçin Flint Center’ı Hazırlıyor

IMG_2585.JPG Daha önce gelen söylentiler Apple’ın 9 Eylül’de bir etkinlik düzenleyeceği yönündeydi. Firma ise davetiyeleri bugün medya kuruluşlarına göndererek etkinliği resmileştirdi. Etkinlik için bundan tam 30 yıl önce Mac’lerin ilk tanıtıldığı mekan olan De Anza College’da ki Sanatsal Sergiler için Flint Center’ı seçti.

IMG_2581.JPG Apple, etkinliğin gerçekleşeceği mekanı çok sıkı bir şekilde düzenliyor. Flint Center’ın dışı beyaz kaplama ile kapatılmış ve içeride etkinlik için yapılan hazırlıklar sır gibi saklanıyor. Ayrıca mekanın dışında bulunan güvenlikler binayı sıkı sıkıya kontrol altında tutuyor ve yorum yapmaktan kaçınıyorlar.

Etkinliğin Flint Center’da gerçekleşmesinin sebebi mekanın, Apple’ın daha önce ürünleri tanıttığı salonlara göre daha fazla kişiye ev sahipliği yapabilmesi gösteriliyor. Apple yıllardır Flint Center’da etkinlik düzenlememişti ve ilk Mac’in tanıtımından sonra burada yine bir Apple etkinliği düzenlenecek olması, bu lansmanın çok önemli olduğuna işaret ediyor. Hatırlarsanız, çok kısa bir süre önce iWatch’ın da bu etkinlikte tanıtılabileceğine yer vermiştik.

Daha önce Eddy Cue yeni ürünler için, “Bu seneden sonra, 25 yıllık Apple hayatımda gördüğüm en iyi ürün topluluğuna sahip olacağız.” demişti.

Apple 9 Eylül’de düzenleyeceği etkinlikte yeni iPhone’ları tanıtacak. iWatch’ın da aynı etkinlikte tanıtılmasını bekliyoruz. Apple, 9 Eylül etkinliği için davetiyeleri bugün medya kuruluşlarına yollamıştı.

Tagged With: , , , , , , , , ,