64GB ve 128GB iPhone 6 ve 6 Plus’larda iLife/iWork Uygulamaları Yüklü Olarak Gelecek

IMG_3380.PNG 26 Eylül’de 64GB veya 128GB hafızaya sahip iPhone 6 ve 6 Plus cihazınızı ilk açtığınızda daha önce hiçbir iOS cihazınızla dahili olarak gelmeyen Apple’ın üretkenlik uygulamalarıyla karşılaşabilirsiniz.

Apple’ın Apple Store çalışanlarını eğitmek için kullandığı dökümanlara göre 64GB ve 128GB hafızaya sahip iPhone 6 ve 6 Plus cihazlar Apple’ın iMovie, GarageBand, Pages, Numbers, Keynote, iTunes U uygulamalarını yerleşik olarak barındıracak. Bu cihazların 16GB kapasiteli modellerine sahip kullanıcılar ise daha önce olduğu gibi bu uygulamaları istedikleri takdirde App Store’dan ücretsiz olarak indirebilecekler.

IMG_3379.PNG Bu cihazlarla ücretsiz hatta ücretli olarak bile gelmeyen tek uygulama ise iOS için iPhoto uygulaması. Bunun sebebi, iOS 8 ile birlikte dahili Fotoğraflar uygulamasına gelen yeniliklerin iPhoto’yu gereksiz kıldığına inanılarak gelişiminin durdurulmuş olması. Ayrıca bu inanış, Mac tarafında da gelecek yıl OS X Yosemite’ye sunulacak bir güncelleme ile sisteme dahil edilecek yeni Fotoğraflar uygulamasından sonra iPhoto’nun ve Aperture’un da sonunu getirecek.

Tagged With: , , , , , , , , , , ,