İlk 24 Saatte 4 Milyon Adet iPhone 6 Siparişi

Unknown-4

Apple, birkaç dakika önce yayınladığı basın duyurusu ile iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın daha önce de Apple’a ait olan tüm rekorları alt üst ederek ön sipariş sayısının ilk 24 saat içinde 4 milyon adeti geçtiğini açıkladı.

12 Eylül’de Amerika Birleşik Devletleri ve bazı Avrupa ülkelerinde ön siparişe çıkan iPhone 6,  şimdiye kadar görülmemiş bir hızla sipariş rekoru kırıyor. ABD’de siparişin başladığı gece yarısı saatlerinde yaşanan izdiham nedeniyle Apple’ın online mağazası sürekli kilitlendi.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri oldukça kısa bir zamanda ilk stoklarını çoktan tüketti. 19 Eylül’de kullanıcılar ile buluşması gereken ilk parti biter bitmez ön sipariş konusunda sadece birkaç dakika geç kalan müşteriler bile telefonlarına 1-2 hafta daha geç kavuşabilecekler.

New York’taki yazarımız Mehmet Terziler hem iPhone 6 hem de iPhone 6 Plus siparişi vermeyi başarsa da iPhone 6 Plus gönderi tarihinde bir iyileşme olmazsa bir hafta sonra elimize ulaşacak. Her iki iPhone modelinin de incelemesi en kısa zamanda Elma Dergisi’nde sizleri bekliyor olacak.

Tagged With: , ,