Android’den iPhone’a…

-

Apple’ın bu ay iPhone 6s’i satışa sunacak olması, Android’den iPhone’a geçişleri yavaşlatmamış gibi görünüyor.

Son çeyrekte Avrupa’da yeni bir akıllı telefon satın alan müşterilerin %27’si Android’den iPhone’a geçiş yapmış. Aynı dönemde ABD’de daha önce Android kullanıcısı olanların ise %9’u iPhone’u tercih etmiş.

smartphone-share-GB-940x464

Kantar Worldpanel ComTech şirketinden araştırma yöneticisi Caroline Milanesi’ye göre Avrupa’daki Android pazar payı da Almanya, Fransa ve Birleşik Krallık’ta negatif yönde etkilenmiş.

Birleşik Krallıkta Android pazar payı, geçen yıl aynı dönemde %58.1’den 54.4’e gerilemiş durumda. Fransa’da %75’ten %69.6’ya, Almanya’da ise %82.4’ten 73.7’ye düşmüş.

Karşılaştırma yapmak gerekirse iOS pazar payı Birleşik Krallıkta %29’dan %32.7’ye yükselmiş. Fransa’da 14.3’ten 17’ye, Almanya’daysa 9.5’ten 15.2’ye çıkmış durumda.

Elbette bu verileri gözden geçirirken Android’in yüzlerce markanın binlerce model telefon ile, Apple’ın ise sadece iPhone ile akıllı telefon pazarında yer aldığını da unutmamak gerek.

 

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.