Apple, 22 Ekim’de özel bir etkinlik düzenliyor

apple_oct_invite

Apple, bugün 22 Ekim’de gerçekleşecek olan özel etkinlik ile ilgili resmi açıklamayı yaparak davetiyeleri göndermeye başladı. Pasifik saat dilimi ile sabah 10’da (TSİ 20.00) gerçekleşecek olan etkinlik San Francisco, California’daki Yerba Buena Center for the Arts’ta gerçekleşecek.

Etkinlikte, kasa tasarımında radikal bir değişiklik gerçekleşecek olan 5. nesil iPad ön plana çıkacak. Touch ID, gelişmiş işlemci ve kamera özellikleri ile tanıtılması beklenen iPad’e, nihayet Retina Ekran desteğine kavuşmasını beklediğimiz iPad mini’nin ikinci nesli eşlik edecek.

Apple’ın etkinlik gündemine konu olması beklenen diğer gelişmeler ise yeni bir iWork ofis paketi, yeni nesil bir Apple TV ve belki de yeni işlemciler ile güçlendirilmiş MacBook Pro’lar yer alıyor.

Henüz kesinleşmemiş olsa da Yeni Mac Pro ve OS X 10.9 Mavericks’in de kullanıcılar ile etkinliğin hemen sonrasında buluşması beklentiler arasında.

Apple’ın etkinlikten sonra yaklaşık birkaç hafta içinde (büyük ihtimal ile 1 Kasım itibariyle) yeni nesil iPad ve iPad mini’yi raflarda satışa sunabileceği dedikoduları dolaşıyor.

Tagged With: , , , , , , , , ,