Ana SayfaApple BlogApple Artık 2. Sırada

Apple Artık 2. Sırada

Uzun süredir “Dünyanın en değerli şirketi” ünvanın elinde bulunduran Apple yerini dün itibariyle Google’ın da içinde bulunduğu çatı şirket Alphabet’e kaptırdı. Arada küçük farklar ile şirketler yer değiştirseler de “dünyanın en değerli şirketleri” artık teknoloji şirketleri. IBM’den bu ünvanı devralan Microsoft, 2010 yılında ünvanını Apple’a kaptırmıştı.

Alphabet’in hisseleri, son çeyrek kârının beklentilerin üzerinde olduğunu açıklamasının ardından, borsa kapanışından sonra yapılan işlemlerde yüzde 8 değer kazandı. Bugün borsaların açılmasıyla Alphabet’in piyasa değerinin 540 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. Apple’ın piyasa değeri ise 535 milyar dolar.

2015 Ağustos ayında Google’ın yeniden yapılanması sürecinde kurulan Alphabet, Google arama motorundan video paylaşım sitesi YouTube, Android iletişim sistemi gibi şirketin tüm birimlerini bünyesinde barındırıyor.

2 YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
hatice
8 yıl önce

teknoloji cagında böyle olması kacınılmaz sanırım

Mehmet Şerif
Mehmet Şerif
8 yıl önce

Bu haber için tüm medya ile birlikte siz bile aceleci davranmışsınız.
Apple yine bir numara! Alphabet (Google ve bütün şirketleri dahil) sadece 1 gün sürdü sürmedi. Spekülatif bir borsa hareketiydi. İsterseniz şimdi bakın durum ne diye.
Arada Apple lehine 50 Milyar Doları aşan bir fark var. O 50 Milyar ki Türkiye’yi abad eder

Son Yazılar